Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tehetek be szőnyeget a nyulaim...

Tehetek be szőnyeget a nyulaim kifutójába?

Figyelt kérdés
Házban tartom a törpenyuszikat de ahol a kifutójuk van ott többnyire járólap van ami néha hűvüs. Gondoltam rá hogy teszek oda egy szőnyeget hogy ne fázzanak a lábaik. Lehet ezt? Ártalmas számukra ha megrágják? Ha lehet akkor milyen szőnyeget érdemes?

2020. máj. 22. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Felesleges. Nem tudod takarítani, rápisilnak, rászarnak, büdös lesz és a végén kidobod. Ezek állatok, szőrrel borítva és a természet által felkészítve a szélsőségekre, márt amennyiben szélsőség egy 16 fokos talaj.
2020. máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mehet alájuk szőnyeg ha szobatiszták és ivartalanok.

Olyan szőnyeget válassz ami rövidszőrű hogy könnyen le lehessen porszívózni.

Illetve ne vegyél drága szőnyeget.


Figyelni kell őket rágják-e, eszik-e. Ha igen ki kell venni és megpróbálni másfélét.

Az én nyuszim pl utálja a beltéri lábtörlőt illetve a méterre vehető fürdőszoba szőnyeget. Viszont a rongyszőnyeg ellen nincs kifogása, nem rágja. Viszont macerás takarítani,de ha ez jó akkor ez jó.


Annyi hogy nyáron érdemes szabad felületet hagyni hogy tudjanak hűsölni a járólapon.

2020. máj. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A nyuszik szobatiszták és ivartalanok egyetlen helyre végzik a dolgukat a wcbe. Nem féltem a szőnyeget ettől. :D
2020. máj. 23. 00:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi egyszer raktunk be neki és bélelzáródása lett, nemsokon múlt az élete. Ha nagyon akarsz neki berakni szőnyeget, rakj be neki nyulaknak való lenszőnyeget.
2020. máj. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4 nagy mennyiségben a lenszőnyeg is bélelzáródást okoz.


Ezért kell nagyon figyelni mikor szőnyeget rakunk be. Nem mindent tűrnek meg maguk alatt. Van amit igen van amit nem.

2020. máj. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen lehet de akkor moshatót ha baleset történne mert nem szobatiszták, akár törölközőt is rakhatsz alájuk :)
2020. jún. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne rakj alá semmit mert bélelzáródása lesz!!!!!!!
2020. jún. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha meg nem rak alá semmit talpfekélye lesz!!!!


Nekem is a nyulam régen talpfekélyes lett az állandó kemény talajtól. Azóta mindenhol szőnyeg van, még a ketrecében is. És jééé nincs bélelzáródása. Aztaaa...

Figyelni kéne a nyúlra hogy eszi-e ha eszi akkor ki kell venni és megpróbálni másfélét. De ha észreveszed hogy eszi belenyomsz a nyúlba egy adag szőroldót és az a pici szál vagy falat ki is csusszanik belőle. Jöhet másfajta szőnyeg amit jobban tolerál. Csak ki kell tapasztalni melyik neki a kényelmes. Mivel szólni nem tud így jelzi hogy utálja (megeszi, szétszaggatja).

2020. jún. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért van a talpán szőr, hogy ne legyen talpfekélye és ne fázzon fel. És ahogy előttem is írták a mi nyulunknak is bélelzáródása lett, pedig "csak" egy éjszakát volt alatta. És a nyúlnak akkor sem jó ha elzáródik a bele. Ezt nem is tudom hogy gondoltad... Neked se lenne jó, a nyuszinak is fáj tőle a hasa és egész nap gubbasztani fog. Sőt ha még adsz neki gyógyszert is rá, az se egy olcsó dolog.
2020. jún. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A talpfekély kemény talajtól lesz. Hiába van nekik szőrük. Sok kemény talajon mászkálástól kikopik a bunda a talpukon.

És senki se mondta hogy megkell várni a bélelzáródást. Pont a megelőzésről beszéltem.

Nem kell megvárni amíg a nyúl bezabálja a szőnyeget. Ha egy két szálat megeszik ki kell venni tőle és adni kell neki szőroldót amit alapból is kapnia kellene vedléskor. A szőroldótól pikk pakk keresztül fut a nyuszin és nem lesz bélelzáródása, azt a szőnyeget meg ki kell venni és másikat kell betenni.


De keress rá neten mitől is lesz a talpfekély ami nagyon gyakorin a nyusziknál. Hidd el nem kellemes kötözni állandóan a hátsó lábait mert tiszta seb neki.

2020. jún. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!