Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen papírok, vizsgák,...

Milyen papírok, vizsgák, egyebek kellenek ahhoz, hogy hivatalosan bejelentett kisállattenyésztő legyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék kisállatot tenyészteni (hobbiból, mert tudom, hogy nem hoz hasznot, sőt eleinte még veszteséges is), és ha már csinálom akkor szeretném letenni a szükséges vizsgákat, megszerezni a papírokat, engedélyeket, esetleg ha szükséges, akkor valamilyen tenyésztő klubhoz csatlakozni, hogy ne a sok tudatlan mezei szaporító számát szaporítsam.

2020. jún. 21. 14:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, de azt megkérdezhetem, hogy honnan érdemes megtanulni a tenyészethez szükséges tudást? Egy elismert tenyésztő szerintem mégiscsak megbízhatóbb, mint egy ismeretlen weboldal.
2020. jún. 25. 19:38
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem egy weboldal kell ehhez, hanem sok éves tartási tapasztalat, abból adódnak majd kapcsolatok és igenis vannak eszméletlen jó weboldalak, de nyilván nem magyarok. Magyarul nem elég tudni ebben az ágban.
2020. jún. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy vannak megbízható weboldalak, én is találtam több külföldi oldalt, ami elismert tenyészeté, de a tartásból csak a hörcsögök igényeit, viselkedését stb.-t tanulom meg, a tenyészethez, pedig a legfontosabb a genetika, amit olyantól érdemes megtanulni, aki tudja is.
2020. jún. 25. 19:57
 14/15 anonim ***** válasza:
A genetika általános érvényű, a mendeli törvények nem csak a növényekre érvényesek, stb. Tehát ahhoz, hogy megértsd, általános genetika kell, utána lehet hörcsögökre érvényesíteni a tudást és utána járni az egyes színek öröklődésének, veszélyeinek. Pont ez az, tenyészteni nem úgy kezd az ember, hogy "tenyészteni akarok", nem egyik napról a másikra pattan ki a buksijából, hanem lassan fogalmazódik meg benne, általában már akkor, mikor elég, vagy közel elég tudása van hozzá :D
2020. jún. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Középsuliban tanultam mendeli genetikát, és már évek óta tartok aranyhörcsögöket, így fogalmazódott meg bennem, hogy szeretnék tenyésztő lenni. Én konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy a színek öröklődését, a letális géneket kitől a legérdemesebb megtanulni, mert tényleg nem szaporító, hanem tenyésztő szeretnék lenni, mert a hörcsögök egészsége és jóléte az első.
2020. jún. 25. 20:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!