Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehetett a baja ennek a...

Mi lehetett a baja ennek a süninek?

Figyelt kérdés
Ma a házunk előtt találtunk két sünit. Az egyikük furcsán tüsszögött és kicsit mintha minden tüsszentésnél arréb ugrott volna. A másik meg folyamatosan próbált odamenni hozzá. Mi lehetett a baja? Lehetett veszett?

2020. jún. 22. 00:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem éppen párosodni készültek és megzavartad a románcot, azt sérelmezte az egyik. :)
2020. jún. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

oh :DD

akkor oks. csak reméltem h nem veszettek mert a barátnőm eléggé közel ment hozzájuk.

2020. jún. 22. 00:23
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan, miért éppen veszettek lennének a sünik?
2020. jún. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, valószínűleg nem veszettek!
2020. jún. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A veszett állat nem tüsszög. Nem így viselkedik. A veszett állat először nagyon kedves, utána agresszív. És van egy jellegzetes kancsalsága, illetve nyálfolyás, mivel részleges bénulást is okoz a vírus.
2020. jún. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az udvarlási rítus alatt a hím kitartóan kering a nőstény körül hosszú órákon át. Ha ilyet láttál akkor tényleg egy románcot zavartatok meg.
2020. jún. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Illetve azt akartam írni, hogy fokozatosan lebénítja az állat testét, azért kezd el folyni a nyála, és hát ilyenkor új gazda testet is keres a vírus, mert a nyála vírussal van teli. Szóval nem hinném hogy veszett sünt láttál, Magyarországon nagyon komolyan veszik a vadállatoknál is ezt a dolgot, évente szórják a vakcinát ételben elrejtve, és pl. külterületen élőknek mindig ott a plakát, hogy most veszettség elleni oltás szórás van, láttam már ilyet.
2020. jún. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja és attól, hogy csak ránézett a barátnőd a sünire attól még nem kapja el, ahhoz érintkezni kell, pl. karmolás, harapás, nyál sebbe jutása és stb. A szép két kis szeme nézésével nem ugrik át a vírus, hiába volt a közelébe, nem tud bemenni, érted?
2020. jún. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De ha netalántán érintkezett a sünivel kérdezzetek meg egy állatorvost, hogy megnyugodjatok, vagy ha valamilyen sérülést okoz egy vadállat vagy egy ismeretlen állat, akkor minden esetben menjen be a sürgősségire, és mondja hogy vadállat okozta vagy egy ismeretlen házi állat. Mert ha tényleg veszett egy állat, akkor csak az időben való észleléskor tudnak segíteni, mert akkor elkezdik egyből adni a veszettség elleni oltást hasba, és több alkalommal is. Ezt olvastam még régebben.
2020. jún. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tüsszög, "puffog" :) Kommunikáció.


Azt jelenti, "hagyj békén"


A másik hím volt, párosodni szeretett volna vele.

2020. jún. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!