Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha két lány törpenyuszit 10...

Hosszúhajú kérdése:

Ha két lány törpenyuszit 10 hetes korától összeszoktatok, nem lesz gond akkor se ha ivarosodnak?

Figyelt kérdés
tudom, ne legyen két lány, meg legyen ivartalanítás... - igen, ezt én is tudom....

2020. júl. 11. 04:32
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Eleve rózsaszín az orruk, nem?
2020. júl. 11. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Piszkálhatják egymást. A nőstény nyulak elég hepciásak a területükre, ha ivarosak. Emellett a gyengébb folyamatosan ideges lesz, "csipogni" fog. Bár nem törpenyulaknál tapasztaltam ezeket, de gondolom nincs ez másképpen náluk sem.
2020. júl. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha te is tudod, miért kérdezed?

De, lesz gond. Az ivartalanítás nemcsak azért kell, hogy kijöjjenek egymással. A nyuszik nagyon erősen hajlamosak méhgyulladásra, ivarszervi daganatokra és más betegségekre, amik nagy fájdalmakkal járnak és végzetesek is lehetnek. Ezek az ivartalanítással kerülhetők el. Ezek a betegségek általában 2-3 éves kortól jelennek meg, és sokszor már késő akkor ivartalanítani.

Ráadásul a saját dolgodat is nehezíted így, mert az ivaros nyuszikat nehezebb szobatisztaságra nevelni. Gyakran jelölnek, pisilnek rossz hekyen. A hormonok miatt nyugtalanabbak, ami gyakran azt jelenti, hogy agresszívak.

Én nem javaslom, hogy két ivaros lány nyuszit tarts együtt, akármikor szoktatod őket össze. De ha te is tisztában vagy ezzel, akkor egyszerűen ne csináld.

2020. júl. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha ivarosodnak elkezdik védeni a területüket, tehát ugyan úgy balhé lesz belőle.

Max akkor próbáld meg az összeszoktatást ha már mindkettő ivartalan. De így is csak 50% az esély, hogy összeszoknak.

2020. júl. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én már találkoztam olyannal, hogy két ivaros nőstény együtt nőtt fel és utána is kijöttek, bár az igaz, hogy szabadon voltak egy nagy udvarban. Ha nem így tartanád én azt tanácsolom, hogy legkésőbb 3-4 hónaposan válaszd szét őket, és csak ivartalanítás után próbáld meg az összeszoktatást.
2020. júl. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!