Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aki tart törpehörcsögöt, el...

Aki tart törpehörcsögöt, el tudna látni információkkal a tartásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeretnék tartani egy törpehörcsögöt. Annyira édesnek találom, meg korábban is volt egy de akkor nem kutattam eléggé a témában. Milyen "kuckó" lenne nekik ideális? Sima rácsos ketrecet ne mondjatok, mert ketrec ellenes vagyok, több okból is :D. Láttam yt-on sok videót ahol ilyen hosszúkás átlátszó akváriumban vannak és az elég sok hely lenne neki ami megfelelne talán. Másik kérdésem, hogy milyen kajákat adhatok majd neki. Pl. milyen magvakat, gyümiket, zöldségeket esetleg szárított rovarokat? A legfontosabb, hogy hol tudnék venni hörit ahol nem sóznak rám beteg hörit vagy terheset épp. Meg mik a megfelelő kellékek nekik, mint homokfürdő, mekkora mély lehet az alom vagy esetleg termőtalaj mert láttam videókat ahol termőtalajt raknak be nekik. Nagyjából ennyi kérdésem lenne, meg ha tudtok akkor mondjatok már cuki és rövid hörcsög neveket, ha lehet magyart. :) Előre is köszi a válaszokat!



2020. júl. 20. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Nekünk 10 éven keresztül folyamatosan volt több hörcsögünk is. A kajára már nem nagyon emlékszem, úgyhogy arról nem akarok hülyeséget mondani, viszont mindegyik akváriumban volt egy kis ház, aminek több bejárata volt, és a tetejére is fel tudott futni, illetve egy mókuskerék. Könnyen megszelidítettük őket, és gyakran ki is vettük őket, hogy az ágyon szaladgáljanak, szerettek hozzánk bújva aludni is. Nem volt óriási akvárium egyiküknek sem, de így szerintem jó életük volt.
2020. júl. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Törpehörcsögöknek min.3000 cm²-es helyre van szükségük, ha nem szeretnél ketrecet (amit megértek, én sem vagyok oda értük) akkor lehet tárolódobozban, terrárium van vagy bútorlapból épített helyen. Érdemes legalább 40 cm magas helyet választani, ebbe jó vastag alomréteg is belefér.


Én egyébként a Hörcsögmentést ajánlom, megtalálod őket facen, az én hörik is innen van :) Illetve van egy Hörcsög imádók :) nevű csoport, ide is érdemes belépni. Weboldalnak pedig a www.horcsoginfo.hu oldalt javaslom, a legjobb höris oldal Magyarországon, fel van sorolva az összes adható mag, gyümölcs, zöldség és rovar :)

2020. júl. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok információt! Azt hittem lehordtok mindennek amiért nem ketrec párti vagyok :D...Már benne vagyok a csopiban és nézegetem, igen hasznos. Terráriumnak hogy tudnék tetőt csinálni vagy venni, mert a legtöbbnek niincs teteje amit ki néztem. Vagy nem kell, mert nem tudna kimászni?
2020. júl. 20. 23:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Sok höri ügyesen az itatón felkapaszkodik, vagy forgácsot túr a kerékhez és úgy mászik ki. Én csináltam a 100*50es terrámra. 0,5*0,5 ponthegesztett rácsot raktam két deszka réteg közé
2020. júl. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Keresd a Hörcsögmánia oldalt Facebookon, sok hasznos infót és ötletes dolgokat (játékok, felszerelések) találsz: [link]

[link] Nézz körül az oldalán, de privátban is nyugodtan kérdezhetsz tőle, nagyon segítőkész.

2020. júl. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Törpehörcsögnek minimum 60*50 cm alapterületű hely szükséges. Illetve 20 cm átmérőjű zárt futófelületű kerék (pl Hypno, vagy fa kerekek)

Gyümölcsöt nem nagyon ehetnek, a törpehörcsögök hajlamosak a cukorbetegségre. Lisztkukac mehet élő és szárított is, plusz még sok dolog, de a www.horcsoginfo.hu oldalon minden információt megtalálsz :)

A Hörcsög imádók csoportot ajánlom facebookon, illetve a Hörcsögmentést. Nézz szét az oldalukon facen, sok höri vár szerető gazdira :)

Ha tenyésztőtől szeretnél, akkor egyetlen valódi tenyésztő van, a Smallsteps Hamstery. Nézz szét nála is :) Valamint a Pezsi tenyészet van még, csak ő aranyhörcsögöket tenyészt. Összesen ők ketten vannak, mindenki más szaporító.

2020. aug. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!