Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac probléma?

Tengerimalac probléma?

Figyelt kérdés
kaptam ajándékba unoka tesómtól szülinapomra egy cuki kis tengerimalacot pár napig dobozban volt egy edény vízzel meg a vele kapott magokat adtam neki tegnap vettem a zseb pánzemből a boltban neki egy akváriumot de ma egész nap a kimászón volt és nem mozdult onnan beteg lehet? :( nagyon féltem hogy baja lesz
2020. júl. 22. 22:45
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
94%
baz+egy tengeri malacnak nem akvárium kell!
2020. júl. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Tengerimalacnak tágas ketrec kell. Akvárium a halaknak és a teknosnek kell. Jó hogy rosszul van szerencsétlen a pára miatt.
2020. júl. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
81%
Te félkegyelmű,szerencsétlen állat...
2020. júl. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
A tengerimalac társas lény, legalább kettőt, de legjobb ha négyet-ötöt tartasz együtt. Az akvárium meg nem jó, nagy ketrec kell neki, de szerintem a legjobb és a legolcsóbb ha házilag készítesz fából ketrecet, aminek nem lehet kisebb a hossza 1-1,5 méternél, a szélessége se legyen kisebb fél 70 centinél. Ha csak kettő lesz akkor levonhatsz 20-30 centit, de egyedül ne tartsd. Lehet hogy beteg, ha tovább is furcsán viselkedik, akkor vidd állatorvoshoz, és vegyél neki szénát mielőbb.
2020. júl. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Négyes vagyok

Ja és ha házilag készítesz neki ketrecet:

1. Ha házban lesz tartva: legjobb ha a teteje nyitott, vagy rácsos, csak ha nyitott, akkor legyen elég magas, nehogy kimásszon. Nagyon fontos a szellőzés.

2. Ha kint lesz tartva, akkor inkább oldalt legyen rácsos, a többi oldala és a teteje zárt, hogy ne hulljon mindenféle levél a ketrecbe. Ha kint tartod, érdemes a lehető legnagyobb ketrecet készíteni neki, télen rengeteg széna legyen nekik bent, és legyenek minél többen hogy melegítsék egymást.

2020. júl. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
És még valami: ne legyenek napon, legyenek hűvösben, árnyékban, főleg az ilyen nagy meleg nyári napokon.
2020. júl. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 V. Hélix ***** válasza:
91%
Renélem, hogy ez egy troll kérdés. A tengeri malac csak nevében tengeri. Nem tud úszni, nem kell neki akvárium. Nagy ketrec kell és ahogy elôttem mondták min. kettôt kell tartani. És nem ajánlott magokkal etetni. Széna, jó minôségû táp és néha zöldség vagy gyümölcs kell neki. Nézz utána az állat igényeinek.
2020. júl. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 Salx Narval ***** válasza:
100%
Már kezdtem azt hinni, hogy a bólés tállal tetőzött az oldalon a hülyeség. Hát, úgy látszik mindig akad valaki aki rátesz még egy lapáttal. Kértem, hogy tegyék át a helyes kategóriába had szenvedjenek ők is.:D
2020. júl. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
77%
Úgy látom itt nem a tengerimalaccal van a probléma, hanem a kérdező agyával.
2020. júl. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
89%

tartása:

[link]


etetés:

[link]


Még ha ajándékba kapunk állatot, akkor is az az első, hogy utána nézünk, hogy kell tartani (nem a kereskedésben, mert ott a hasznot részesítik előnyben, nem az állatok jólétét), mielőtt, bármit veszünk neki. A linkelt oldalakat olvasd el, és utána vedd meg a felszerelést, és a kaját. Ha ezeket a körülményeket nem tudod biztosítani, csak kínzod a cuki kis tengerimalacodat. Ha nem tudsz neki megfelelő körülményeket biztosítani, akkor inkább add olyannak, akinél jobb körülmények közt élhet.

És szólj a unokatesódnak, hogy élő állatot, nem adunk ajándékba, mert ők is érző lények!

2020. júl. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!