Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek a hörcsögöm szökése...

Mit tegyek a hörcsögöm szökése ellen?

Figyelt kérdés

Dzsungáriai törpehörcsögöm 100*53 *46-os ketrecben van már több, mint egy éve. Soha nem akart megszökni, viszont most 10 nap alatt 2-szer is előfordult. Egyiket sem láttam, hogy hol, mi módon jutott ki, mert az első éjszaka történt, a másodiknál nem voltam itthon. Szerencsére nem megy el, mindkétszer a ketrec körül sündörgött. De én rettegek, hogy ne adj isten rálépünk a sötétben, vagy bármi baja esik! Arra jutottam, hogy beburkolom valamivel a ketrecet, de ellentétes véleményeket olvastam azzal kapcsolatban, hogy mivel lenne a legjobb (pl. volt, ahol írták a csirkehálót, volt, ahol nem ajánlották). Szerintetek mivel tudnám beburkolni a legbiztonságosabban? (A höri szempontjából biztonságosan =nem akad bele, nem vágja el a lábikóit, stb.)

Illetve mivel hétvégén elutazom és a testvéremre marad, szeretném ezt mielőbb, sürgősen megoldani, ha van valakinek tuti ötlete beszerző hellyel, Bp-n, azt is szívesen fogadom!



2020. júl. 27. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
rácsot a ketrec tetejére. ha nincs olyan rács amin ne férne át, akkor a rácsra egy ruhát. nem lélegzik annyit hogy baja legyen pár nap alatt, de amikor szemelőtt van nem kell rá a ruha se. nyersz vele pár napot hogy beszerezz egy oylan rácsot amin nem fér át
2020. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Szegényke rabként éli le a kis életét. :(((((
2020. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a rácstávolság? Mert ilyen nagy ketreceket nem szoktak hörcsögnek árulni.
2020. júl. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
A hörcsögök nagy helyigényű állatok...
2020. júl. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem a csirkeháló az jó lehet. #1 a ruha semmit se.ér mert azt szétrágja, ha ki akar menni, meg amúgy is. De amúgy a legbiztosabb, hogy ha bemész egy állat kereskedésbe és veszel egy terráriumot és annak a tetejére csirkehálót. A terráriumból oldalt nem tud kiszökni. Felül, meg mivel ügyesek, és amúgy ki tudna mászni a csirkeháló védi, és ha véletlenül.Nem teljesen biztonságos a hörcsög számára felül nem tus a hörcsög olyat csinálni vele, amivel ártana magának. Szerintem ez a legtutibb megoldás. De amúgy ha berakod a ketrecét éjjel a fürdőkádba , akkor ha kiszökik nem léptek rá, biztos hogy nem fog messzire menni se.
2020. júl. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Szitymoty válasza:
próbáld meg nem ketrecben hanem terráriumban tartani. az üvegen nem igazán tud kimászni.
2020. júl. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Rabként élu le az életét"

Gratulálok,okos vagy!🤣

2020. júl. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
#7 szívj el egy kis iróniát! XDDDD
2020. júl. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Barkácsáruházban kaphatsz plexi lapokat. Én méretre vágtam a ketrec minden oldalához, mert nekünk nagyobb rácstávolságú ketrecünk volt, és a széles és erősebb fajta celluxszal (szintén barkácsáruházban kapható) odaerősítettem úgy, hogy ne legyenek akkora rések, hogy kiférjen. Ezt úgy kell elképzelni, hogy volt a ketrecnek egy alapja, egy egybefüggő műanyag, azon értelem szerint nem tudott kijönni, a rácsokra pedig oldalt, a négy oldalára erősítettem plexit, a teteje pedig maradt rácsosnak a levegő miatt. Nem tudott sem felkapaszkodni, sem kibújni, levegője volt bőven.

Ha erre nincs lehetőséged, akkor kellene venned az ikeában egy legnagyobb méretű ikeás műanyag dobozt, legalább arra az időre, amíg az öcséd vigyáz rá. Az a fontos, hogy nagy alapterületű legyen, és a házát meg a kerekét ne a széléhez támasszátok, mert akkor felmászik rá. Ha rákeresel, az interneten vannak megoldások az ikeás doboz berendezéséhez törpehörinek. Azért is jó befektetés, mert ha véglegesen megoldjátok a ketrecproblémát akár a tyúkhálóval, akár plexivel, a takarítás idejére át lehet ide tenni. Takarításnál arra kell figyelni, hogy a régi alom egy részét meg kell hagyni, hogy érezze a saját szagát.

2020. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Tipp:

Vehetünk tengerimalacoknak vagy nyulaknak készült ketrecet is. Ezek általában mindig megfelelő méretűek minden hörcsögfaj számára, és jóval gyakoribb az előfordulásuk egyszerű kereskedésekben vagy használtan apróhirdetéses oldalakon is. Az áruk is alacsonyabb. A rácstávolságuk viszont túl nagy, egy hörcsög kiférne, kiszökne rajta, ezért gyorskötöző segítségével dróthálóval be kell vonnunk. Kissé pepecselős feladat, de sokat spórolhatunk!


A rácsozásnál az alábbiakra kell ügyelnünk:

– a rács minimum 0,8 mm vastag legyen, különben a hörcsög elrághatja

– a rács max 1*1 cm-es legyen, különben a hörcsög kiszökhet


Miért nem jó a csirkeháló rácsozásra:

– túl vékony, a hörcsög elrághatja

– hatszögletű, így könnyen kör alakúra deformálódik, amin keresztül a hörcsög kiszökhet

– fonva van, így ha valahol megsérül, idővel teljesen széttekeredik"

2020. júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!