Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek a hörcsögöm szökése...

Mit tegyek a hörcsögöm szökése ellen?

Figyelt kérdés

Dzsungáriai törpehörcsögöm 100*53 *46-os ketrecben van már több, mint egy éve. Soha nem akart megszökni, viszont most 10 nap alatt 2-szer is előfordult. Egyiket sem láttam, hogy hol, mi módon jutott ki, mert az első éjszaka történt, a másodiknál nem voltam itthon. Szerencsére nem megy el, mindkétszer a ketrec körül sündörgött. De én rettegek, hogy ne adj isten rálépünk a sötétben, vagy bármi baja esik! Arra jutottam, hogy beburkolom valamivel a ketrecet, de ellentétes véleményeket olvastam azzal kapcsolatban, hogy mivel lenne a legjobb (pl. volt, ahol írták a csirkehálót, volt, ahol nem ajánlották). Szerintetek mivel tudnám beburkolni a legbiztonságosabban? (A höri szempontjából biztonságosan =nem akad bele, nem vágja el a lábikóit, stb.)

Illetve mivel hétvégén elutazom és a testvéremre marad, szeretném ezt mielőbb, sürgősen megoldani, ha van valakinek tuti ötlete beszerző hellyel, Bp-n, azt is szívesen fogadom!



2020. júl. 27. 21:39
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket. Most átmenetileg szúnyoghálóval oldottam meg (felül nem a szellőzés miatt), fizetés után beruházok egy terráriumra ráccsal a tetején. A csirkehálóban nem bízom, hogy nem vágja el a lábát. :(


Igen, ez egy nyúlketrec, mert nem találtam megfelelő méretű kisrágcsálóknak valót. Eddig nem szökött, 1,5 éves és kétszer fordult elő eddig, tehát nem akar _minden áron_ szökni, de azért jobb lesz a biztonság. Azért szólok a tesómnak, hogy éjszakára tegye be a fürdőkádba. Aztán 5-én jövök haza és veszek terrát.

2020. júl. 31. 19:26
 12/14 anonim ***** válasza:
A csirkeháló nem is jó. De a ponthegesztett rács igen. És az nem vágja el a lábát.
2020. júl. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Igen, amúgy a szunyókálót nem rágja el?( az enyém tuti elrágná) Meg amúgy azon átmegy a levegő tehát felülre is teheted. De jó megoldás.lehet. sok sikert ;)
2020. aug. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld nem meg dugni. Ketrec állatos ölt 12000
2020. aug. 17. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!