Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek egy kisgyerek...

Szerintetek egy kisgyerek tudna hosszútávon gondoskodni egy nyusziról?

Figyelt kérdés

Sajnos a sors úgy hozta, hogy a nyuszimról már nem tudok megfelelően gondoskodni, és el kell, hogy váljunk egymástól. Egy vágni való fajta, de én egész életében kedvencként tartottam és szeretném ha a következő gazdája is így tartaná, és nem akarná levágni.

Ajánlották nekem, hogy csak kisgyerek mellé adjam mert a szülő biztos nem vágja le a gyerek kedvencét, viszont én is voltam gyerek és nagyon szerettem apám nyulait, de emlékszem, hogy sosem gondoztam őket, legfeljebb símogattam.

Még ha nem is vágják le, ha a gyerek megunja, és a szülőnek nem kell, mert a gyereknek vette, ki tudja mi lesz a sorsa a nyuszinak.

Szerintetek egy kisgyerek tudhat megfelelően gondoskodni egy nyusziról, be merjem ezt vállalni, vagy inkább felnőtteket keressek?

Az a probléma, hogy eddig csak olyan jelenkezett, akiről tudom, hogy nyugodtan paprikást csinálna a nyusziból, vagy olyan akivel rövid beszélgetésünk során kiderült, hogy ő elvárná, hogy teljesen ingyen átvigyem neki a határon, és hiába magyaráztam neki, hogy miért nem akarom neki elvinni, mindig kitalált valamit, azzal a indokkal, hogy neki nagyon kell a nyúl.



2020. júl. 29. 00:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem inkább ne.. Főleg ha vágni való. Akkor több, mint valószínű hogy a kisgyerek meg unja aztán megy a nyuszi a pöribe.
2020. júl. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Keress fel nyuszis csoportokat és mond meg hogy már nem tudsz róla gondoskodni és akkor egy felnőtt emberhez kerül a nyuszi és nem lesz levágva
2020. júl. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Facebookon
2020. júl. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Facebook-on van egy Törpenyuszisok nevezetű csoport, lépj be és ird ki hogy nem tudsz már róla gondoskodni és hogy kell-e valakinek.

Kisgyereknek egyébként én sem ajanlom. Inkább nagyobb gyereknek (13-14 éves gyerekek talán már tudnának róluk gondoskodni). Az lányom 14 éves és nagyon szeretetteljesen tudja gondozni a nyuszkóját...

2020. júl. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Már több helyen is meghírdettem, de az a gond, hogy én legfeljebb a szomszéd városig tudnám elvinni, úgy meg nem jó, mert van aki elvárná, hogy ne csak ingyen adjam oda neki, de még a szállítást is fizetség nélkül intézzem, vagy vágónyulakat tart, és nem bízom benne. Más meg még eddig nem jelentkezett.
2020. júl. 29. 01:01
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem miért ne lehetne kisgyerekes családba adni. Úgyis a szülőé lesz, neki kell gondozni, ő fogja eltartani. Nálunk is van 3 hörcsög meg egy kutya kisgyerek mellett. Köszönik szépen jól vannak, a gyerek megeteti, megsimogatja őket meg játszik velük, tanulja hogy mit kell csinálni velük, ők miként érzékelik a világot és miért, hogy jeleznek ha jól esik neki amit csinálsz vagy amikor rosszul stb stb

Ha kiderül hogy valaki levágná akkor megírod neki hogy "Sajnálom hogy félreértettük egymást, a nyuszi csak kedvencnek eladó, további szép napot" és ennyi. Kicsit túlbonyolítod. Hírdesd meg háziállatos csoportban vagy kérd az első nyúlmentő alapítvány segítségét

2020. júl. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Neeem! Kisgyereknek sose! És itt nem arra gondolok, hogy nem gondozná egy idő után (benne van a pakliban) hanem, mert a nyuszi harap és karmol ha a kisgyerek nem megfelelően nyúl hozzá. Akit harapott már meg nyúl az tudja, hogy nem kicsit tudnak harapni. Anya - apa meghibban, hogy nem kell ez az állat ide és vagy ki*asszák a rétre vagy megy a pörinek vagy odaadják valami ismerősnek aki majd levágja. A kisgyereknek meg lehet aztmondani, hogy megszökött vagy már öreg volt és elpusztult, pár napig tutul utána aztán elfejeti.
2020. júl. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Nem tud gondoskodni róla túl kicsi még hozzá,rossz ötlet gyereknek akármilyen háziállatot venni

Azt az állatot mindennap etetni és itatni kell meg takaritani és cserélni az alomját amit egy kisgyerek aligha fog mindennap elvégezni

2020. júl. 29. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Facebookon keresd az Első nyúlmentő alapítványt (ENYA). Segítenek új gazdit keresni, szerződés is lesz, így semmiképpen nem lesz levágva a nyuszi. Úgy tudom fuvart is tudnak szerezni, bár kérdés, hogy hol laksz pontosan. Egy próbát mindenképpen megér.


Egy kisgyerek nem tudná megfelelően gondozni a nyuszit, mindenképpen szüksége van szülői segítségre. Csak olyan helyre add, ahol a felnőtt is szeretne nyuszit, nem csak a gyerek, mert a feladatok egy része biztosan rá fog hárulni. Akár te is írathatsz szerződést a tartási körülményekről, kapcsolattartási kötelezettségről, kötelező oltásokról stb.


Írtál a határon való átvitelről. Merre laksz? Magyarországon, közeli/távolabbi országban? Illetve most sajnos a vírus miatt az is fontos, hogy a magyar kormány szerint milyen besorolású az ország, zöld, sárga vagy piros?

2020. júl. 29. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
A nyúl tartása beruhàzással jár.Fém ketrec , itató, etető vásárlása.Ha szabadon ugrál a lakásban mindent megrág.Ráadásul szagos,büdös.Agresszív ha nőstény , védi a területét.Ezt egy kisgyerek nem tudja biztosítani.Inkább olyan személy, aki nyugdíjas vvagy egyedül él.
2020. júl. 29. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!