Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A kéthónapos nyuszinak milyen...

A kéthónapos nyuszinak milyen kaját lehet adni a száraztávon kívül??

Figyelt kérdés
Valaki tudja milyen kaját lehetne neki adni ??
2020. júl. 29. 07:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem vélemény kérdése, hanem nettó hülyeség. Hogyne innának vizet.

Én se vagyok budapesti, tehát mondhatom, hogy vidéki vagyok, mégis utána tudok olvasni a helyes állattartásnak.

Továbbá be tudom látni, hogy ha valamit mondok, de mindenki más mást mond, akkor talán nem mindenki más a hülye. Márpedig amiket írtál, azok nagyon nem helyes dolgok.

2020. júl. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

#10 elég fura mert valahogy a nyulam napi fél liter vizet simán benyel. Vegyem eltőle vagy mi?

Kell nekik a víz, krumplihéjat meg egyáltalán nem ehetnek a nyulak. Káposzta levelet se.

2020. júl. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Attól is függ, honnan származik a nyuszi, tenyésztőtől vagy szaporítótól. Mert a tenyésztők a törpenyusziknak 3 hónapos kora előtt nem adnak friss füvet, zöldséget, gyümölcsöt, ezért egy tenyésztőtől származó nyuszinak csak 3 hónapos kora után szabad ezeket adni fokozatos hozzászoktatás után, mert előtte hasmenést okozhat.

A szaporítókat sokszor az ilyenek nem érdeklik, ezért a kisnyuszik, már a friss füvön, zöldségen, gyümölcsön kezdik az életüket, és amelyik megéri a 2 hónapos kort az már bírni fogja.

Megpróbálkozhatsz ezek adásával, de ha hasmenést okoznak, akkor hagyd abba.

Az biztos, hogy akárhonnan származik a nyuszid a legfontosabb a széna, ennek egész nap előtte kell lennie, egyrészt a rostok, másrészt a folyamatosan növő fogak koptatása miatt. Ezután jön a sorrendben a táp, amiből napi kétszer 2-3 kisebb marékkal kell adni, ezek mellé pedig mehet a zöldség, gyümölcs, friss fű lehetőleg ne minden nap.

Természetesen a nyulak is isznak vizet, nem elég nekik a zöldségből, gyümölcsből, friss fűből kinyert víz, még télen sem. Ezt ajánlott önitatóban adni neki, (ebből is van többféle, golyós, csapos stb.), mert a tányérba beleállhat, kilökheti.

2020. júl. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
aha üzletből hoztam őt
2020. júl. 30. 13:09
 15/21 anonim ***** válasza:
Akkor szaporítótól származik.
2020. júl. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
akkor igen
2020. júl. 30. 13:49
 17/21 anonim ***** válasza:
Máskor ne vásárolj állatot üzletben... Csak és kizárólag tenyésztőtől.
2020. júl. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
miért?
2020. júl. 30. 20:03
 19/21 anonim ***** válasza:

Ezt már több helyen leírtam, de itt is leírom:

Egyrészt a szaporítóktól származó nyuszik ismeretlen genetikai háttérrel rendelkeznek (van, hogy testvérektől), ezért szerencse kell ahhoz, hogy egészséges legyen. Lehet, hogy ezek a betegségek nem fejlődési rendellenességként jelennek meg, hanem később mutatkozik valami rajtuk, de az immunrendszere az ismeretlen felmenők miatt szinte mindnek jelentősen gyengébb, ezért betegesebbek lesznek, sokkal többet kell állatorvoshoz vinni őket, így a nyuszi megvételi árát az eledelt, a felszerelést és az állatorvosi költségeket számolva egy szaporítós nyuszi általában többe kerül és kevesebb ideig élnek.

De ez nem szokott indok lenni, mert mindenki úgy gondolja hogy: "Velem ilyen úgy sem történhet meg!"

A másik probléma, hogy a kereskedéseket nem az állatok érdeklik, hanem a haszon, ezért bárkinek kérdés nélkül odaadják az állatot (gondolom tőled sem kérdeztek a nyuszival kapcsolatban semmit). A magyaroknál sokan nem készülnek fel az állattartásra, mert úgy gondolják, hogy szaküzletben szaktanácsot kapnak. Ezzel csak egy gond van. A kereskedők 99%-a nem ért az állatok tartásához, de nem hogy azt mondanák, hogy bocsánat nem értek hozzá, hanem mosolyogva osztogatják a nagyobbnál nagyobb hülyeséget (tapasztalat, már rengeteg kereskedésben jártam már felszerelésért, eledelért).

Nem mondom, hogy te nem készültél fel, bár nem az jön le abból, hogy azt sem tudod mit eszik a nyuszi, de sokan tényleg ilyenek és a tudatlanság miatt gyakorlatilag akaratlanul is kínozzák az állatokat.

Ha megveszed a kereskedésben azt mutatod, hogy van kereslet, és amint elvitted a nyuszit, már rakták a helyére a következőt. Az emberek tájékozatlansága + a kereskedők tudatlansága + a szűrés hiánya = akaratlan állatkínzás.

Ha veszel egy állatot, akkor hozzák a másikat, ami lehet hogy állatkínzás áldozata lesz, de amint eladták már hozzák a következőt, ami lehet, hogy szintén állatkínzás áldozata lesz. Ráadásul sokan azért veszik a kereskedésből, mert drága nekik a tenyésztő, és a kereskedő nem mondja meg, hogy hogy tartsa. Szerinted akinek a nyuszi drága, és zavarja, hogy megszabják, hogy minimum, hogy tartsa, az mennyit fog költeni a felszerelésre? Megsúgom minél kevesebbet, csak ez azzal jár, hogy mondjuk a helye sokkal kisebb lesz (a kereskedők a ketrecekből is minél kisebbet ajánlanak, nekem pl.: amikor tengerimalac ketrecet vettem egy kereskedésben azt mondták hogy: "Itt ez a 60cm*40cm-es ketrec, ami direkt tengerimalacoknak készült. Ebben még szaporodni is tudnának, nagyon jó helyük lesz benne", utána meg mutogatta a tengerimalac testvéreket, hogy a ketrechez őket is vigyem el, majd visszaveszik a szaporulatot, természetesen mindezt kedvesen mosolyogva).

2020. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ez a link is szépen összefoglalja. Bár nem nyusziról szól, de lehetne minden hörcsög szó helyén nyuszi is akár. Vagy bármilyen más állat.


[link]

2020. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!