Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A kéthónapos nyuszinak milyen...

A kéthónapos nyuszinak milyen kaját lehet adni a száraztávon kívül??

Figyelt kérdés
Valaki tudja milyen kaját lehetne neki adni ??
2020. júl. 29. 07:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szénát. Azt kötelező is.

Nem mindegy a nyuszi fajtája sem.

2020. júl. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
törpenyuszi
2020. júl. 29. 08:00
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szénát, annak kell mindig előtte lenn, és ennie is kell belőle. Lehet hogy több félét is ki kell próbálni, mire megtaláljátok azt amit szeret. A legfontosabb tápláléka.

Tápot csak keveset, jó minőségűt adj.(pelletált táp, semmi magok, pl Versele laga cuni complete).

Három hónapos kora után fokozatosan szoktatva kaphat füvet, kisebb mennyiségben zöldségeket, néha pár falat gyümölcsöt.

Egyébként olvasd el ezt: [link]

2020. júl. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%

Első vagyok. A másodikkal teljesen egyetértek. Az enyémnek az egyszínű zöld rudacskákból álló táp ízlik. Azt hiszem, préselt lucerna. Az akár korlátlanul is fogyaszthatja. Színes flancosokat ritkán és kicsit kap, a változatosság miatt, de már nem is igényli.

Magkeverékest ne is vegyél! Nem való nekik, hiába van rányomtatva a nyuszi kép. Búza, kukorica, zab, napraforgó csak hulló szemét, azokhoz hozzá sem nyúl.


3 hónap után is csak az íze kedvéért kapjon zöldséget, gyümölcsöt. Kis mennyiséggel kezdve vezesd be, 5 nap után jöhet a következő féle.


Friss, nyirkos füvet soha ne kapjon! Bár vannak kint szaladgáló nyuszik is...

2020. júl. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
mlyen zöldséget és nyuszit?
2020. júl. 29. 08:19
 6/21 anonim ***** válasza:
6%

Nekünk már sok nyuszink volt, ezért azt tudom ajánlani, hogy krumpli héjat is adj neki, mivel a nyulak ugye abból kapják meg a szükséges folyadékot. Ha kicsit nagyobb lesz, adhatsz neki kukorica szemeket. Ilyen kis nyuszinak még a káposzta-leveleket ajánlom, és ha falun laksz, vagy van rá lehetőséged valahonnan szerezni, esetleg adhatsz neki egy kis lóherét, csak a biztonság kedvéért, előbb adj neki egy kicsit, hogy tudjad, megeszi-e.

Remélem tudtam segíteni:)

2020. júl. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
aha köszi és milyen gyümölcsöt lehetne ?
2020. júl. 29. 09:02
 8/21 anonim ***** válasza:
66%
Mi almát adtunk neki
2020. júl. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

Hatos, ekkora baromságot ne írj már légy szíves, még a végén valaki elhiszi.

Remélem te is 35 fokban krumplihéjat rágsz, véletlenül se iszol vizet!

Minden amit írtál, káros a nyuszikra. A kérdező kedvencnek tartja, az a cél, hogy sokáig éljen, nem az hogy minden sz.rt megetetünk vele, úgyis levágjuk egy hónap múlva! De még a vágónyulat is állatkínzás víz nélkül tartani!

Kérdező, olvasd el a cikket ami linkelve lett, és természetesen víz is kell a nyuszinak.

2020. júl. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
7%
9-es, 6-os vagyok, boccs ha nem tudtad de a nyulak nem szoktak vizet inni. Vidéken lakok, és körül vagyok véve nyulakkal, akiket kedvencként tartanak az emberek. Nem akarok erről vitatkozni, mindenkinek megvan a saját véleménye
2020. júl. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!