Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A denevérek, ha meghalnak,...

A denevérek, ha meghalnak, tovább csüngenek, vagy a földre esnek?

Figyelt kérdés
Panelban lakom, és a lépcsőházi eresz alatt lakik egy kolónia. Igazából tökre örülök neki, észrevehetően kevesebb a szúnyog, mint máshol. Tegnap azonban észrevettem, hogy egyikük a lépcsőház mennyezetén csüng, de csak egy lábbal, és beburkolózva is olyan furán, asszimetrikusan volt. Lehetséges, hogy meghalt?
2020. júl. 29. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

a halál beálltával az izmok azonnal elernyednek mindenhol, tehát le kell esniük

A hullai izommerevség csak ezután áll be 24 órán belül és nagyjából 72 órán át tart majd ismét ernyedésnek és rothadásnak indul

2020. júl. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk ha elpusztult és beakadt az egyik lábán a köröm valahová akkor nem tud leesni, tehát elképzelhető, hogy elpusztult

Majd nézd meg két nap múlva, ha még mindig ugyanabban a pozicióban van akkor biztos döglött

2020. júl. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Féllábon pihenteti a másik lábát. Vannak denevérfajok, amik gyakrabban váltott lábbal alszanak. Nem vagyok denevér szakértő csak természetfilmben mondták.
2020. júl. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
98%

#4 19:25


Nem éri meg egyből pattogni, mert mint láthatod, már zöld állományban van a százalékod.

Meg most komolyan, pár százalék miatt már (burkoltan) a másik haláláról beszélsz? Az ürítős infót meg külön köszönjük, guszta és pont témába vág...


Kérdező, szerintem is életben van. ha döglött lenne beakadt lábbal, akkor ki az elernyedés miatt ki lenne tárva a szárnya, és lógna a feje.

2020. júl. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

[link]


Utánanéztem, itt a válasz. Akár holtan is ugyanabban az állapotban maradhat. De amit én láttam, már nincs ott, szóval ő élt.

2020. júl. 30. 22:20
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Találtam én is a padláson félig megevett denevéreket lógó állapotban.
2020. júl. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!