Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Igaz az ha a vadászgörény...

Igaz az ha a vadászgörény ivartalanítva van akkor nem büdös?

Figyelt kérdés
2évig szerettem volna vadászgörényt,de anyukám nem engedte a szaga miatt.Ma hallottam ha ivartalanítva van EGYÁLTALÁN NEM büdös...ez tényleg igaz??(csak tapasztaltak írjanak lécci)köszönöm.
2010. aug. 4. 12:41
1 2
 1/15 anonim válasza:
Az ivartalanításnak ehhez semmi köze. A bűzmirigyét távolítják el,de így is marad egy kis jellegzetes görény-illata,de semmivel nem büdösebb,mint mondjuk egy kutya. :D
2010. aug. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4 éve tartok görényt ( hármat, két fiú, egy csaj ) mindegyik ivartalanítva van. A fiúknak nagyon finom, mézillata lesz :) Ez nem túlzás! Ha persze pukizik ( nem túl gyakori ) van szaga. De nem elviselhetetlenebb mint a kutya - puki.
2010. aug. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

finom pézsma illata lesz,a pézsma egy olyan anyag,amit a parfümökben is szoktak alkalmazni.főleg a fülledtebb,erotikusabb illatokban:)

de lehet,hogy te nem szereted.

2010. aug. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az a jellegzetes pézsma szag megmarad...kinek méz illatú, kinek büdös:) Részemről utóbbi.
2010. aug. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Morcika83 válasza:
Hát nem tudom gyerekek, nekem volt két félprém görkém és büdösek voltak.
2010. aug. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nőstény vadászgörényem van, alapból nem büdösek, csak finom pézsma szaguk van. Persze kivétel ha megijed, akkor elég büdöseket ereszt de ez pár perc alatt eltűnik.
2010. aug. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ivartalanított vadászgörénynek is van vizelete és ürüléke aminek van szaga bármit is csinálsz. A gyerek kakijának, pisijének is van szaga, h ezzel a példával jöjjek, nem is kicsi. Az ivartalanítás csak a jelölő szagot szünteti meg.

Továbbá göriknek a bűzmirigyük pézsmaszagot áraszt, ezt sem szünteti meg az ivartalanítás, ez egy plusz műtét, de ha azt is kiszeded még akkor is lesz kaki és pisi szag ha éppen pottyantott és még nem szedted össze.

2010. aug. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Ez hülyeség!Én akármit csináltam vele akkor is büdös volt.
2010. aug. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Két ivartalanított hím görényem volt. Az ivartalanítás után megszűnik a nagyon erős szaguk, az tény, de hogy "egyáltalán nem büdös", az túlzás.

Ha neked a pézsmaillat tetszik, vagy széppé teszi a görényeid iránt érzett szereteted, akkor nem büdös. Nekem se volt az. De ha nem szereted a pézsmát, akkor büdös kicsit.

A bűzmirigyet nem távolíthatják el, állatorvostól tudom. Tilos, mert állatkínzás.

A büzzentés megmarad. Görényenként változó, mennyit büzzentenek. Nem kell megijedniük, elég, ha csak izgatottak, vagy nem játszottál velük eleget, és kitör a büzfrász, ami nagyon durva, de kiszellőztethető.

Az alomtálcából naponta többször kell "szemezgetni" (amit lehet, kiszedni még a napi teljes alomcsere előtt). Hajlamosak a hasmenésre, ami szintén nem rózsaillatú.

Emellett mindenhová bemásznak. Arra számíts, hogy mindenednek görényszaga lesz, mert ahová tud, felmászik.

2010. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Balar válasza:

Szia!

A görinek így is úgy is jellegzetes szaga van, ami vagy tetszik vagy nem. Tény és való, hogy ivarosan erősebb szaga van. Nem feltétlenül az ivaralanítás a legjobb megoldás mivel ez az állat nem viseli olyan jól mint a kutyák vagy a macskák. A másik megoldás egy hormon implantátum. Az implantátumot a göri nyakában a bőr alá helyezik el és 1,5 2 évig megszünteti az ivarosság tüneteit. Az ára olyan 10 eFt körül van.

Az ivartalanított állatok nagyobb esélyel pusztulnak el mellékvese problémákkal.

Nem tudom mennyire ismered a göriket. Szerintem mielőtt úgy döntesz, hogy tényleg kell neked. Menj el egy göri kenelbe. Ott sokkal többet megtudhatsz róluk, mint itt a neten. Görit tartani azért nem olyan egyszerű mint kutyát vagy macskát. Azzal is számolj, hogy a görinek nem jó ha egyedül van így kapásból 2-vel kéne számolnod. Ahol 1 göri elfér ott simán van hely kettőnek is. Neked is kényelmesebb lesz, ha egymást nyúzzák a bútorok és berendezési tárgyak helyett. Nem biztos, hogy az illata lesz a legnagyobb problémád. :)

2010. aug. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!