Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan vegyem rá?

Hogyan vegyem rá?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy hörcsögöt (kb. 10 éves korom óta ez az álmom) de anyukám (vele élek) nem nagyon szeretnének több állatot (4 kutya és egy macska van otthon) hiába mondom nekik, hogy megveszem neki ami kell, eltartom, nem szeretnék (ezt kb. 3 éve mondták, de akkor azt is mondták, hogy akkor kapok ha idősebb leszek). Hogyan vegyem rá egy hörcsögre?

2020. aug. 7. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem (a kutyákból és a macskából következtetve) anyukád állatbarát.

Nagyobb lettél.

Vállalnád a gondozását és a tartását a hörcsögnek.

Szerintem csak ismételgetned kell és bele fog egyezni.

(Az ismétlés magába foglalja a fokozás lehetőséget.)

(Drukkolok neked és szerintem sokan mások is.)

2020. aug. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
89%
Szerintem sehogy. 4 kutya és 1 macska bőven elég háziállatnak. Megértem, hogy anyud miért nem akar még egy hörcsögöt is. Szerintem anyud úgy gondolhatja, hogy csak ígérgeted, hogy eltartod (az ő pénzéből?), és tudja hogy amint elszáll az újdonság varázsa az ő nyakába szakad a "gond". Persze ha anyukád olyan tipús hogy könnyű meggyőzni egy kis nyafival, meg kérleléssel akkor megpróbálhatod meggyőzni. Lehet hogy esetleg az eltartása a gond. (Mármint anyagilag, nem bírná a többi állat mellett) Besegítesz a többi állat gondozásában? (Pl.: te viszed a kuryusokat sétálni, ha nem kertesházban laksz...stb.) Esetleg ez is lehet érv a meggyőzésnél, hogy a többi állattal is mennyit foglalkozol, és hogy a hörcsögnek is jó gazdája lennél...
2020. aug. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első körben nézz utána a hörcsög tartásnak, lépj be facebookon a hörcsög imádók csoportba és ott is informálódj.


Ezután halmozd el a szüleidet ok infóval a hörikről, tartásmódról és érdekességekről. Mond el nekik az elképzeléseidet, hogy mit honnan szereznél be, mit hogy csinálnál vele.


Ha látják, hogy nagyon is érdeklődsz a dolog iránt akkor bele fognak menni.


Nálam ez bevált, azóta lassan 5 éve boldogít a nyuszim és ezt nem túl állatbarát szülőknél értem el.

2020. aug. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
ugye tudod, hogy egész éjjel matat? Ha a szobádban lesz , nem fogsz tudni aludni tőle.
2020. aug. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen be szoktam segíteni, én adok nekik enni, játszom velük, elviszem őket sétálni és fésülöm is őket. Anyukám szereti az állatokat, és a kutyák se, macska se szakadt az ő nyakába, testvérem mikor otthon van akkor rengeteget segít.
2020. aug. 7. 18:34
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Macska mellé nem ajánlom a hörcsögöt.
2020. aug. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A cica ugye szobamacska? Mert ha igen, akkor zsákmánynak nézi a hörcsögöt, és folyamatosan azt figyeli, hogy mikor vadászhatja le. A hörcsög pedig, ha nem is tud a macska hozzáférni, akkor is retteg tőle, mert ott egy ragadozó, aki folyton azt lesi, hogy mikor ölheti meg. Szóval ha lesz hörid, akkor olyan szobában tartsd ahova a macska nem mehet be.

Egyébként anyukádat kérdezted, hogy miért nem engedi? Ha ezt tudnád, lehet hogy könnyebben meg tudnád győzni.

Azért szurkolok, hogy meg tudd győzni, hogy legyen egy hörid, nagyon aranyosak tudnak lenni. De ha lehet ne kereskedésből, vagy szaporítótól vegyetek, hanem tenyésztőtől vásároljatok (az országban két tenyészet van: A Smallsteps Hamstery, és a Pezsi aranyhörcsög hobbytenyészet), vagy menhelyről fogadjatok örökbe.

2020. aug. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A cica ugye szobamacska? Mert ha igen, akkor zsákmánynak nézi a hörcsögöt, és folyamatosan azt figyeli, hogy mikor vadászhatja le. A hörcsög pedig, ha nem is tud a macska hozzáférni, akkor is retteg tőle, mert ott egy ragadozó, aki folyton azt lesi, hogy mikor ölheti meg."

Pontosan! Halálra riadna szegény kicsike. A kutyák nem tudom, bentiek-e, vagy sem, de az csak még rátesz egy lapáttal. Nagyon kellemetlen lenne a hörcsögnek, hiszen egy macska/kutya sokszorosa az ő termetének, zsákmányállat, folyton félne. Ha nincs is bent a macska, a szagát akkor is érzi a hörcsög, az is stresszeli.

Egyébként lenne helye? 1.5x1 méter? Mert kell nekik ennyi, ennyit kell(!) biztosítanod neki.

Javasolnám, hogyha a kutyák bentiek, és nincs más megoldás, akkor ne földön legyen a helye, hogy legalább a kutyák ne érhessék el. Illetve a macska és a kutyák legyen kitiltva abból a szobából, amiben tartjátok. Ez a legbiztonságosabb.

Plusz az egyik legfontosabb, hogy SOHA ne tudjon kiszökni. Ennyi állat mellet, ha kiszökik, neki annyi.


Tehát ez nem attól függ, hogy etetnéd meg takarítanád. Nyilván Te is félnél, ha egy állatkertben lennél, csak minden vadállat szabadon lenne, te lennél a ketrecben, és körülötted ólálkodnának nonstop. Neki ez pont ugyanilyen szituáció lenne.

2020. szept. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!