Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy vegyem rá a tengerimalaca...

Hogy vegyem rá a tengerimalacaim, hogy egyék meg a szárított csipkebogyót is a kajájukból?

Figyelt kérdés

2020. szept. 4. 20:38
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
8as: a cseppen is gondolkodtam, de arról is több helyen olvastam, hogy inkább akkor ajánlják, ha különös okunk van rá, viszont mindennapokra inkább zöldségekből kapják. Azt is adok nekik természetesen. Most Avicentra Nature-t kapnak, ebben nincs olyan, amit nem ehetnének és teli van szárított gyógynövényekkel is, amiket már előszeretettel fogyasztanak a malacaim.
2020. szept. 4. 23:07
 12/15 anonim ***** válasza:
63%

Ha inkább zöldségeket adnál nekik, akkor keresd meg a kedvenceiket, amik magas C-vitamin tartalmúak. Például paprika. Ez is lehet jó módszer, ha van rá lehetőséged, hogy minden nap adj nekik egy kevés C-vitamin tartalmú, vegyszer mentes zöldséget. De a friss fű és fűszer- illetve gyomnövények is tartalmaznak C-vitamint. Ha megteheted, hogy nyáron szema helyett füvet adsz nekik, már ebből fedezni tudják a szükségletüket.


A port és a cseppet azért találták ki, mert sajnos nem mindenki teheti ezt meg. Aki városban él az általában csak vegyszerrel kezelt bolti zöldséget tud venni, amiből naponta adni nekik kockázatos, ugyanis könnyen mérgezéshez vezethet. Sajnos kiszámíthatatlan, hogy valami gondot okoz-e, mert lehetetlen ellenőrzni, hogy mindig ugyanazt a permetet használják-e, stb.


Ezen kívül nem mindenki tud folyamatosan olyan zöldséget biztosítani, amiben elegendő C-vitamin van. Az alacsonyabb vitamin tartalmú zöldségből, gyümölcsből többet kellene adni, viszont ezek hízlalnak és igen meg tudják terhelni a malac emésztőrendszerét, ezért folyamatosan nagy mennyiséget adni nem ajánlott.


Ha tudsz elegendő jó minőségű zöldséget szerezni, amiből könnyedén beviszik a vitamin szükségletüket, akkor hagyd a csipkebogyót, és tedd ezt. De ha nem, akkor a csepp és a por sem ördögtől való. A zöldségekre csepegtetve vagy szórva pelsau szívesen megeszik, és jó kiegészítés, főként télen.

2020. szept. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nyáron csak házi zöldséget kaptak, mert mindig kaptunk a rokonainktól. Télre szeretnék nekik növeszteni búzafüvet :)
2020. szept. 5. 11:25
 14/15 A kérdező kommentje:
10-es: az rendben van, csak én nem szeretném őket éheztetni de szerintem hagyjuj
2020. szept. 5. 11:27
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha nagyon szeretnéd, hogy megegyék és nem akarod a többi tanácsot kipróbálni, akkor próbálj meg uborkalevet csöpögtetni rá. Hátha át tudod verni őket. Ha nem jön be, jöhet a többi ötlet.
2020. szept. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!