Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen betegségeket lehet...

Milyen betegségeket lehet elkapni rágcsálóktól? -patkányok, hörcsögök

Figyelt kérdés

Szeretnék egynap venni patkányokat, vagy höriket. Az lenne a lényeg, hogy milyen betegségeket lehet tőlük elkapni? Tudtommal nem a leghigénikusabb állatok! Több helyről is hallottam hogy fertőző betegségeket kaphatunk el tőlük! Pontosabban mekkora rá az esély, hogy valóban elkaphatunk tőlük ilyen betegségeket, illetve milyen komolyak lehetnek ezek! +Ha tenyésztőtől függ, akkor nem mind1 hogy nagyvárosi állatkereskedésben veszek rágcsálót, vagy egyszerű vásáros árulótó?


(Nagyvágyam hogy úrja rágcsáló tulajdonos legyek! Imádom a rágcsálókat! Már mondhatni tapasztalt vagyok hiszen volt régen 2 degum is. Viszont nem vagyok benne biztos hogy újra rágcsáló gazdi legyek! Mármint ennek az oka pontosan a higénia. A kérdésem is emiatt merül fel. Az ismerőseim egyfojtába megpróbálnak lebeszélni a rágcsálótartásról, mivel ők is ezt mondják, hogy nem higénikusak)


Gondoltam felteszem ide a kérdésemet! Ha valaki tud mondani valami okosat, akkor írja le! :)



2020. okt. 8. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Hosszu a lista!!!
2020. okt. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A patkány társas, ellenben a hörcsögöt csak egyedül szabad tartani. Hörcsögről tudok bővebb információt adni. Igenis higiénikus és tiszta állatok. Tőlük nem tudsz semmilyen betegséget elkapni.


Bővebb információt a horcsoginfo

.hu oldalon találsz. Az a pockos biblia... :)


"Ha tenyésztőtől függ, akkor nem mind1 hogy nagyvárosi állatkereskedésben veszek rágcsálót, vagy egyszerű vásáros árulótó?"

Nagyon nem mindegy! Ezt olvasd el:

[link]

2020. okt. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Magyarországi hörcsög tenyésztők:

Pezsi - Budapest - szíriai aranyhörcsög

Smallsteps - Tatabánya - dzsungáriai törpehörcsög

Aki más néven fut, és tenyésztőnek mondja magát, az hazudik. Ők sajnos igazából szaporítók, tőlük nem szabad állatot venni. Sem kereskedésből. A feljebb link kifejti, miért. És az minden állatra vonatozik, nem csak hörcsögre.

2020. okt. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. okt. 9. 00:28
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Tizenévig tartottam patkányokat. Soha semmit nem kaptam el tőlük. Évente megnézettem mindenkit orvossal, de soha nem volt senkinek semmi baja, pedig 30 patkány biztos átment már a kezeim között. Tiszta állatok és baromi okosak is.


Nálam pl az volt, hogy ha hazaértem, akkor onnantól nyitva voltak a ketrecek, mindenki szaladgálhatott a szobában. Wc-zni mindegyik visszajárt az alomba. Ha meg szóltam nekik, akkor szaladtak hozzám. Imádtam őket, de sajna már nem nagyon lenne időm ennyit foglalkozni velük...

2020. okt. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Már mondhatni tapasztalt vagyok hiszen volt régen 2 degum is


Ööö... Nem cafy tapasztalt. Ha az lennél,tudnád,hogy alapvetően tiszta állatok, ha rendszeresen takarítod, nincs szaguk sem, és nem terjesztenek betegségeket sem...

2020. okt. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A patkányokra, meg a hörikre értettem :) De annyiban vagyok tapasztalt hogy tudom hogy kell velük bánni, ilyenek! De nem ismerem a betegségeiket! Bocsánat hogy ebben is találtál problémát! Illetve nem az volt a kérdésem hogy tiszták e! Mivel azok voltak! De hát ezen az oldalon elkerülhetetlenek az ilyen emberek, akik mindent jobban tudnak, megmondják hogy te milyen ember vagy... mert te tudsz mindent abból hogy azt írtam h tapasztal vagyok mert volt 2 degum. Milyen érdekes hogy ezt észrevetted de azt nem hogy "Ha valaki tud mondani valami okosat, akkor írja le" Mind1... köszönöm és szép napot! 🙂
2020. okt. 9. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!