Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögöm nagyon fél tőlem,...

Hörcsögöm nagyon fél tőlem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Vasárnap vettem egy hörcsögöt és nagyon fél tőlem ha berakom a kezem és mozdulatlan vagyok akkor is kerüli. Mist kedd van kicsit hagytam hogy megszokja a helyét de még mindig ez a helyzet

Ha közelítek felé el kezd vonyítani

(Aranyhörcsög, hím) ha fontos árkádban vettem


2020. nov. 10. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Kicsit hagytam"


Ne kicsit hagyd, hanem adj neki sok időt. Ne légy türelmetlen.


Az első 1-2 hétben egyáltalán ne nyúlkálj be, csak a fontos feladatok elvégzéséhez (pl. etetés)


Fokozatosan nyerd el a bizalmát.

2020. nov. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudnod kell, hogy a hörcsög éjszakai állat, magyarán ha nappal zargatgatva van akkor ne csodálkozz hogy megijed, mikor ő aludni szeretne. Gyerekkoromba nekem is csimpaszkodott az ujjamba a fogával az unokatestvérem hörcsöge, mert megsimogattam napközbe, mind a kettőnknek kellemetlen volt, mert nekem fájt, a hörcsögöt meg ösztönösen leráztam ahogy belecsimpaszkodott az ujjamba, de egyikünknek se lett semmi baja. Gyerekként akkor még nem tudtam, hogy éjszaka aktívak. A kézhez szoktatási időszak nem egy vagy két nap, hetek, hónapok kellenek hozzá míg elfogad, és eleinte csak folyamatosan beszélj hozzá, meséld el neki a napodat, azért, hogy a hangodat szokja, így nem fog stresszelni. Ahogy az előző válaszoló írta a napi feladatokat intézve, etetéskor, itatáskor, terrárium takarításkor nyúlj csak a terráriumba, de hagy neki szabad teret, magyarán hagyd, hogy ha frusztrálja a kezed, hogy a terrárium túlsó oldalába mehessen. Illetve valami "nagyobb" textil tárgyat, amit nem tud megenni, megrágni, ezért írtam hogy nagyobb textil tárgyat, vagy valami hörcsög játékot inkább, amit egy napig magaddal viszel, és többször fogod a kezedben, amin érezni az illatodat. Tegyél be neki hörcsög játékot amin a te illatodat érzi, így megszokja majd az illatod is, és később mikor már bízik benned és a kezedet is engedni hogy be tedd a terráriumba, akkor nem fog rajta stresszelni, és idővel engedni is fogja hogy simogasd. Ez egy hosszabb és lassabb folyamat. Nem szabad siettetni. Később csinálj neki hörcsög agility pályát, hogy fejlesszed és mozgassad, mert amúgy intelligens állat. Ja és próbálj keresni szakirodalmat a hörcsögök etológiájáról.
2020. nov. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Még nem szokta meg az új környezetet, a hangokat, az új szagokat. Adj neki időt.


A lakhelye megfelelő? Sokszor a nem megfelelő hely miatt is agresszívebbek lehetnek. Egy aranyhörcsögnek minimum 4000 cm2-es ketrec vagy terrárium kell (pl. 80x50 centis Alaska ketrec, Zoopluson rendelhető), plusz egy minimum 28 cm átmérőjű, zárt felületű, nem rácsos futókerék, búvóhelyek. Az alom (kenderalom, papíralom vagy forgács) legalább 10-15 cm vastagon legyen. Legyen egy helyen csincsilláknak szánt fürdőhomok is. Tápok közül a legjobb a Glirex táp, itt tudod megrendelni:


[link]


Egy csomó más szuper dolog is van az oldalon, nézz körül! Amit még mindenképpen ajánlok, az valamilyen fehérje. A legbiztosabb befutó a lisztkukac, de lehet rendelni mixet is, hogy ki tudd tapasztalni, mit szeret a hörid a legjobban.


Ha nagyon pici a ketrece vagy rossz kereket, tápot vettél, ne aggódj, először engem is átvertek a kereskedésben. Jó drágán rámsóztak egy vacak szettet. Sajnos a kereskedésben nem szakértők dolgoznak, nekik nem az az érdekük, hogy a hörid boldog és egészséges legyen, hanem az, hogy minél több pénzt otthagyj náluk. :(


Ajánlom a "Hörcsög imádók :)" facebook csoportot. Kapcsolatban áll a hörcsögmentéssel is. Bármilyen kérdésed van, segíteni fognak, és a közösség is szuper. A helytelen tartásmódért viszont mindig szólnak, ez azért van, hogy mindannyian tanulhassunk. Az esetleges szomorú fejes emojik pedig nem a gazdinak szólnak, hanem a helyzetnek, annak, hogy egy újabb gazdit sikerült átverniük a kereskedéseknek. (Ebből előfordultak félreértések, azért írtam, hogy tudd, csak segíteni szeretnének, ahogy én is.)


Ha ezeket mind tudtad, és minden megfelelő, akkor igazán szuperül tájékozódtál, és bocsi, hogy ezt mind rád zúdítottam. Ha nem megfelelő a helye, akkor pedig szép lassan azzá tudod alakítani. :)


Jó hörizést, remélem hamar kézhez szokik majd. :)

2020. nov. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt azt figyelembe kell venned, hogy ő egy kis zsákmányállat, akit egy számára óriás valaki (ez vagy te) kirángatott a megszokott környezetéből, és teljesen vadidegen helyre vitte. Hagyj neki időt, akár egy hétbe is telhet mire megismeri a helyét, és elkezdi komfortosan érezni magát.

Másrészt kereskedésből vetted. A kereskedésekben mindenhonnan átveszik az állatokat, akármilyenek. Lehet, hogy az előző gazdája egyáltalán nem foglalkozott vele, sőt akár az is lehet, hogy állatkínzó volt. Nem tudhatod, honnan származik, akár valamilyen trauma is érhette őt.

Szóval légy türelmes, hagyj neki időt. Neked is stresszes lenne, ha valaki az akaratod ellenére hazavinni, és ketrecbe rakna.

2020. nov. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Ez az első aranyhörim (előtte törpehörcsögeim voltak) és azért csodálkoztam ennyire mert azok valamiért sokkal nyugodtabbak és barátságosabbak voltak mint most ő(nőstényem és hímem is volt, nem egyszerre)

Tanultam pár dolgot és minden oldalra ránézek! :)

2020. nov. 10. 14:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5 Köszönöm, hogy felelős gazdi vagy. ❤
2020. nov. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A hörcsög.info oldalon is sok hasznos információt találsz. Főleg az elhelyezés menüpont alatti részéket nézd át, mert kereskedésekben minden vackot a vevőre sóznak, ami alkalmatlan bármilyen állat tartására.
2020. nov. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!