Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen a tengerimalacoknál a...

Milyen a tengerimalacoknál a fogtúlnövés?

Figyelt kérdés

Mivel ha túlnő a foga a malacomnak szeretném észre venni.

Annyit kérek tapasztalatok alapján írjátok le, hogy a ti malacotoknak nőtt-e túl a foga, mekkorának kell kb. a fognak lennie, havi hányszor viszed a tiedet foglecsippentésre, mit adjak neki, hogy ne kelljen mégse járni foglecsippentésre, vagy mennybe kerül a foglecsippentés?


2010. aug. 10. 17:11
 1/8 Harrr ***** válasza:
Én nem vittem még ilyen foglecsippentésre a malacom, ha van mit rágnia, szerintem nem is kell. Én sok mindent adtam neki amit rághatott, de egy fadarab is elég neki szerintem :D
2010. aug. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy havi hányszor, jópár évig egyáltalán nem kell. Az első (metsző?) fognál még látszik is, ha nagy, de a hátsó is túl tud nőni, azt meg nem is látod. Normál esetben, ha rág (széna, répa, mag, görögdinnyehéj), lehet, hogy megússzátok, amúgy olyan 4 éves korban szokott ez előjönni. Akkor el lehet vinni megnézetni, amúgy meg oda kell figyelni, hogy eszik-e rágandó kaját rendesen, és ha nem, esetleg kedvetlen, gyenge, akkor orvos. A körmét kell vágni havi hányszor, nem a fogát.
2010. aug. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A malackák fő fogkoptatója a széna. Talán meglepő, de így van. Mindig kell, hogy legyen előtte széna, a hátsó fogai csak ezáltal lopnak megfelelően. Amit még ajánlott adni neki erre a célra, az az alma- vagy körtefaág, persze permetmentes helyről. Az enyémek egy éve vannak meg, és szép a foguk. Állatkereskedésékben kapható ilyen fogkoptató kő, azt hiszem, mész alapú. Na erre semmi szükségük!!!

A görögdinnyehéj biztos finom nekik, de én nem mernék adni ilyen érzékeny gyomrú kis jószágoknak. Ki tudja, milyen vegyszerek lehetnek rajta?

2010. aug. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Alaposan lesikálva adom természetesen. (Speciel nem a vegyszerre, hanem a természetes trágyára gondolva.)Nagyon szeretik.
2010. aug. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
lehet venni fogkoptatót állatkereskedésben. jó esetben azt rágja majd és nem lesz gond.
2010. aug. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Az állatkereskedésekben lehet kapni fogkoptató követ és mézes magokból álló édességet is én olyat adtam a malcomnak és bevált
2010. aug. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ja 2. válaszoló mi a körmét sem szoktuk vágni elég néha a betonon kell sétáltatni
2010. aug. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A méz nem tesz jót a malackáknak, és a mézes nasik sem. Én a fogkoptató kővel sem rizikóznék.
2010. aug. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!