Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacoknál a szénával...

Tengerimalacoknál a szénával mi a helyzet?

Figyelt kérdés
tudom, hogy ez az alaptáplálékuk, de nem értem, most a száraz széna kell nekik, vagy a friss, ami még zöld? (ilyet hol szerzek be télen?) esetleg fű? én sok füvet adok nekik és percek alatt elpusztítják. lehet a szénát helyettesíteni fűvel?
2011. okt. 4. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
a tesco -ban vegyél szénát!!!
2011. okt. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Figyi.A széna az szárított fű.A fű az meg széna lesz ha megszárad.Széna van boltban, vagy parasztbácsitól lehet beszerzni falun.Múltkor 200FT ért vettem egy kis bálát és 1 évig elég 2 malacnak.Füvet meg lehet gabonamagvakaból csirázatani télire.Ha van füved etesd ameddig van kinn a kertben, télen meg szénával.
2011. okt. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
értem, akkor már világos minden :D
2011. okt. 4. 21:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy amíg van fű, addig szénát és friss füvet is kap, télen pedig csak szénát.
2011. okt. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is pont úgy szoktam,tavasz meg nyár,akkor fű és széna,tél meg ősz akkor csak széna.de ha vizes füvet adsz neki,elpusztulhat,csak óvatosan
2011. okt. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sőt én a szénát 25 másodpercig megmikrózom, mert így kipusztulnak belőle az apró élősködők, amik a malackák szőre közé bújhatnak. Amióta így teszek, azóta sokkal kevesebbet vakaróznak és sokkal többet is esznek belőle.
2011. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!