Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jogos az aggodalmam?

Jogos az aggodalmam?

Figyelt kérdés

Anyámnak van egy kb 5 hónapos bak törpenyula(valami bolti keverék). Akit folyamatosan elenged a lakásban felügyelet nélkül,elrágta már a netkábelt,az állólámpa kábelét(csoda hogy nem rázta meg az áram) és most vettem észre hogy anyám töltőjét is(meg kitudja még mit amiről nem tudok.).


Újabban az a szokása hogy egész nap rágja a ketrecet mikor nincs kiengedve, szerintem azért van mert egyedül van és unatkozik. Ilyenkor rászólok,2 perc múlva abbahagyja de utána folytatja,van ahol már a festék is lepattogzott a ketrecről.


Szintén az se jó hogy a konyhába van mert anyám állandóan ott engedi el(azért van a konyhába mert neki a szobájàba büdös... szerintem semmi szaga sincs) és többször is volt màr hogy beleevett a hagymába,a múltkor megevett egy fél édeskrumplit+ nylon szatyrot és anyám a múltkor annyit mondott hogy "bekrumplizott". Többször is mondtam neki hogy nem ehet krumplit a nyúl mert túl sok a keményítő de ő csak legyintget hogy én ne szóljak bele. A múltkor vett neki borsószirmot abból is behányt neki egy marékkal,amíg nem látta kiöntöttem nehogy befalja. Mindig felrakom a zöldségeket a konyhapultra hogy ne érje el de anyám állandóan visszarakja,mondom neki hogy kerítsen el a nyúlnak egy biztonságos részt de egyszerűen nem hajlandó.


Zöldség/gyümölcs az kb heti 2szer/3szor egy darab fonnyadt répa... ennyi(+a krumpli amit megrág). Ezt is,kiírtam neki miket ehet/nem ehet a nyúl de le se sz*rja.


És miután kb 2 napja be krumplizott nem sok széna fogy,majdnem teli van a szénatartója,tegnap még megette a tápot de ma már abból se sok fogyott. Én tegnap mondtam anyámnak hogy figyelje már az ürítését meg hogy mennyit eszik de ő csak leordított hogy nekem ehhez semmi közöm mert hogy ő tudja mi a jó a nyúlnak. Egyébként Verse Laga cuni juniort kap(nem azért mert az jó,hanem mert a boltba az eladó azt sózta rá mert az a legdrágább).


Én nem tudok foglalkozni a nyúllal,vannak saját állataim akik sokkal több figyelmet igényelnek és jövőhéttől a nagyszüleimnél fogok lakni szóval még ennyire se tudok a nyúlra odafigyelni.



2020. dec. 10. 09:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Igazából mi is a kérdés? Nem megfelelően tartja a nyulat, ez tény. Valószínűleg nem lesz hosszú életű. Talán próbáld neki nyomatékosítani, hogy a nyuszi szenvedve fog elpusztulni, ha így folytatja. Vagy mutass neki cikkeket, ahol a témában írnak. Ha ezekkel sem sikerül meggyőzni, akkor sajnos nem tudom, mit lehetne tenni, mert ez ilyen embereknél az sem megoldás, hogy elveszed tőle a nyulat. Mert ha gondol egyet, hoz egy másikat a helyére. :(
2020. dec. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bocs nem írtam le tisztán,de az hogy jogosan aggódok e azért hogy nem eszik napok óta normálisan mert bekrumplizott előtte?
2020. dec. 10. 10:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha napok óta nem eszik normálisan, akk már nagy a baj, áshatod a gödröt.

Ha már fél napig nem esznek már akkor óriási a probléma és nagy esély van arra, hogy elpusztulnak.

Figyelni kell nagyon rájuk. MInél hamarabb egzotikus doki hátha még nem késő.

2020. dec. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, teljesen jogosan aggódsz, hogy nem eszik normálisan. A nyúlnak olyan emésztőrendszere van, hogy folyamatos táplálékbevitelre van szüksége (ezért is adnak neki szénát széna), különben lelassul, leáll. Ha egy nyuszi étvágytalan, akkor már nagyon súlyos a probléma, mert zsákmányállat. Amíg bír enni, inni, mozogni addig akármennyire szenved átlagosan próbál viselkedni, mert a természetben a gyenge egyedeket vadásszák le először a ragadozók. Szóval ha nem eszik azt jelenti, hogy annyira rosszul van, hogy nem bír. És ha már annyira rosszul van lehet, hogy orvosi beavatkozás nélkül már csak néhány órája van hátra. Ezen az sem segít, hogy az anyád hagymától kezdve a krumplin, a vezetékeken és a nejlonzacskón keresztül mindent enged neki megenni.

Jó lenne őt meggyőzni, hogy vigye/vigyétek el egzotikus állatorvoshoz, mert ennek nem lesz jó vége. Ott lehet tanácsot kérni az etetésével kapcsolatban, lehet hogy orvostól még el is hiszi (bár ebben nem vagyok biztos).

2020. dec. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem csak a krumpli a gond. A ketrec festéke mérgező, alatta a rozsda, illetve a fém rágása fémmérgezést okoz. Bármi, amit megrág, főleg, ha műanyag, bélelzáródást, bélcsavarodást okozhat. Szóval, hogy konkrétan mi okozza az étvágytalanságot, csak állatorvos tudná megmondani, de mivel úgysem viszi el anyád, sajnos nem fog kiderülni, hogy mibe fog bele pusztulni.
2020. dec. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha eszik és bogyózik, akkor adnék neki Biolapist és csak szénát hagynék előtte, más kaját abszolút nem. Ha nem eszik, vagy alig és/vagy nem bogyózik, akkor állatorvos, mert bélleállás, bélcsavarodás is lehet.

Mondjuk érdekelne, miért lett lepontozva az előző hozzászólásom...

2020. dec. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akkor jól sejtettem hogy ez már eléggé vészes ha nem eszik. Én kérlelhetem hogy vigye orvoshoz de nem fogja,aztán majd meg sírás lesz hogy elpusztult az ő nyuszikája. Legszívesebben elvinném én orvoshoz de hordozója nincs,órám van,ha kifizetem a költséget biztos nem adja vissza meg meg is haragudna anyám...ha meg már nem lehet segíteni rajta akkor meg minek.


Én olvastam a nyúltartásról annyit amennyit csak tudtam mert tudtam hogy ő nem fog de hogy rám se hallgat...az a baj bánt hogy nem tudok szegény nyúlnak sehogy se segíteni...bàr amilyen szerencsés anyám lehet életbe marad és még hónapokig kínozni fogja a gyomrát.

2020. dec. 10. 10:58
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

"ha meg már nem lehet segíteni rajta akkor meg minek."

Amíg életben van, mindig van remény. Az orvos a legtöbb esetben még a haldokló, már csak feküdni képes nyuszit is visszatudja hozni.

Ha délután vége az óráidnak, nem tudod akár egy dobozban elvinni?

2020. dec. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyád nem ért az állatokhoz. Szerintem hagyd, majd b@sz neki valamit ha már a tulajdonában van a nyuszika. Aztán meg sírhat hogy ha valami baja lesz... Mondanám hogy magyarázd el neki hogy ez nagyon nem jó, doki kellene, de tudjuk jól hogy a Karenekkel nem lehet beszélni.

Azóta normálisan eszik a nyúl? Jobban van?

2020. dec. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Aznap délután mikor a kérdést kiírtam már szénázott semmi baja nem volt. Viszont ma kimentem a konyhába,hallom hogy rágcsál erre megint megevett egy fél krumplit(retkes héjastul). Én nem tudok mit csinálni már,anyámnak magyarázhatom de ő csak rántgatja a vállát meg pofákat vág...ma is csak kiengedte,ennyit foglakozott vele. Hálistennek elköltözök tőle, hoznám a nyulat is, és legszívesebben keresnék neki egy jobb helyet de sajnos anyámnak az a gyereke helyettem.
2020. dec. 13. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!