Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy kisháziállatot...

Szeretnék egy kisháziállatot de nem tudom milyet! Tusnátok ajánlani nekem kis álatokat?

Figyelt kérdés
Én csincsillára gondoltam de hallotam hogy harapnak és elég vadócok. Volt Tengeri malacom de sajnos elpusztult. Most valami mást szeretnék (nem tengerimalacot). Szerettem volna halat is de anyu azt mondta ,hogy nem foglalkozénék vele. Így inkább egy kisemlősre gondoltam. Patkány és egér kizárva!!!!!
2010. aug. 12. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Hörcsög, degu, nyúl, kutya, görény, macska?
2010. aug. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Anyukád honnan tudja,hogy nem foglalkoznál a hallal?Ezt csak te tudhatod...és a halakkal túl sokat úgyse kell foglalkozni,hisz nem kell velük játszani.

De ha kisemlőst szeretnél,akkor javaslom a hörcsögöt,nyulat,degut,mókust stb..Vagy tarts teknőst,nagyon aranyosak(nekem van egy pézsmateknősöm:).

2010. aug. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Degu. De annak kell pár is mert egyedül nagyon szarul érzi magát.
2010. aug. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

igaz nem emlős, de teknőst nagyon ajánlom. Annyira aranyos. A pézsmatekit ajánlanám, mert az picike marad. a Fedeles nagyon szép belőle. mutatok pár képet pézsmatekikről:

[link]

[link]


remélem tetszenek.

vagy ha emlősön gondolkozol. hmm. hörcsög? bár az kevés ideig él, pár év. nekem ezért nem szimpi, mert nagyon ragaszkodok az állataimhoz.

2010. aug. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a hörcsögöt ajánlom :) Nagyon aranyos és népszerű kisállat. :) Szinte mindegyik kisállat kereskedésben lehet kapni. Mindent megtennék, hogy nekem is legyen egy, de nekem anyáék sajnos nem engednék házban tartani... :( A hal az tényleg nem jó (nekem)régebben nekünk is voltak halaink és folyton kiugráltak az akváriumból -.-
2010. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

törpenyuszi. nekem is volt tengerimalacom 8 db, de mikor az utolsó is elpusztult, úgy döntöttem, most valami mást próbálok ki.

van egy oroszlán törpenyulam, nagyon összeszoktunk, van kismedencéje a kinti kenneljébe, abba bele szokott menni néha, van mikor tv nézés közbe elalszik az ölembe, így alszik 2-3 órát... nagyon imááádom ^^

2010. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom. Az én csináncsillám olyan kezes, az soha senkit nem merne még véletlenül sem megharapni.

Olyan finoman veszi el a kaját, szoktam neki adni mazsolát kézből, azt pl imádja és várja mindig, hogy adjak neki. Kis mazsi függő. Nagyon kedves cuki állat. Ennél édesebb állat viselkedésre nincs is szerintem.

Lehet vakargatni a kis fejét is, akkor becsukja a szemét.

Amúgy nem szereti ha kézbe veszem, vagy ilyesmit, csak így be szoktam nyúlkálni a ketrecébe és úgy simizem.


Na meg ha kiengedem, pl a fürdőszobába szoktam, hát nehéz megfogni, nem is lehet kézzel, mert menekül.

Csak vettem egy nagyobb hal hálót, és azzal tudom megfogni, mert nagyon gyors.


De pl ha szobában engedem el, akkor elbújik szekrény alá, meg mindenfelé, az a baj, mondjuk olyan is van, hogy akkor ha ülök az ágyon, odarohan, felugrik az ágyra, elviharzik mellettem, megmutatja hogy ő ott van. Szóval így produkálja magát, csak megfogni nem lehet :)

Nagyon játékos.


A ketrecébe meg van ilyen nagy méretű mókus kerék, amit állandóan teker. Azt is látni hogy nagyon élvezi, mert így ugrál is benne néha.


Viszont magas ketrec kell neki, mert szeret ilyen magason fent ülni, és onnan lesni.

2010. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2010. aug. 12. 15:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!