Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszinak mik lehetnek a...

Törpenyuszinak mik lehetnek a hátrányai?

Figyelt kérdés
Most ez furán hangzott, de ilyenekre gondolok, hogy megrágja a kábeleket, stb. Tapasztalatokat írnátok, akinek van? Csak hogy mire készüljek
2010. aug. 13. 13:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
o.k. én a veszélyekre gondoltam, csak h*lyén fogalmaztam. A gyerekemnek lesz, és fel akarok készülni, hogy mitől óvjuk őt (mármint a nyuszit) és a lakást...
2010. aug. 13. 13:27
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Szia

Az enyém még semmi kárt nem csinált,a vezetéket tényleg el kell rakni, meg kicsit néha szétszóródik a forgács,de ennyi:)

Sok szerencsét a nyuszihoz:)

2010. aug. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az óriás nyulat javaslom...:D

Egyébként, a nyúl, képes megvadulni, ha sokat van babrálva.

Márpedig, a gyerekek erre hajlamosak, h addig piszkálják, amíg meg nem unja..:D

Egyébként, szeret rágni, mindent, akár a vezetéket is, ami elég nagy károkat tud okozni..egy elektromos vezeték elrágása, pedig egyenesen egy tönkrement műszaki cikkhez, éés egy sült nyulat eredményez.

Legcélszerűbb, egy nagy elkerített részt kialakítani neki, éés csak felügyelet mellett kivenni.

2010. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hello! :) Te nem kérdeztél tegnap? Én vagyok a nyuszis, tengerimalacos. Nem rágja meg a kábeleket, mert nagyrészt a ketrecében van (80*60), ha ki van engedve, azért figyelni kell, de ki lehet védeni, ha ezeket letakarod, ill. a folyosón kell kiengedni, ahol nincs annyi kábel.


Az első pár napban néha kaparhat, mert "keresi a helyét".


Tavasszal "vedlik", nem sokat, de egy picit igen.


Sztem ennyi, de kérdezz nyugodtan.

2010. aug. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem kérdeztem tegnap, köszönöm a válaszokat.

A "megvadulás" mennyire komoly? Erről a Gyaloggalopp jutott eszembe... :D

Szóval ha a vezetékeket elrakjuk, nagyjából O.K., persze csak felügyelet mellett lesz kint.

2010. aug. 13. 14:05
 6/11 anonim ***** válasza:
a vezetékeket igaz megrágja meg a forgács szét hullik,de ezenkívül semmi,nekem van nyuszim már csak tudom ;)
2010. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez a megvadulás hülyeség, nekem még egyik sem vadult meg, max ha erőszakoskodsz vele, de am nem:)
2010. aug. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem fél éve van egy törpe rex nyuszim, nem volt eddig sok gond vele. Egyszer megrágta a számítógép egerének a vezetékét, meg egyszer rápisilt az ágyra, de kb ennyi. :) Kis odafigyeléssel ezek megelőzhetők. :)
2010. aug. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hány éves gyereknek szánod, mert nem igazán nyüstölhetők, sőt egyes nőstények támadhatnak is ha betörnek a területükre.

Szeret rágni, ezért minden kábelt el kell tenni, és figyelni kell amikor kint van. Vedléskor rendesen hullajtja a szőrét, ilyenkor kefélgetni kell. A hím nyuszinak elég erős a szaga, (a vizeletének) ezen ivartalanítással lehet segíteni. Évente oltatni kell, mixo és RHD ellen, és érdemes élősködő elleni cseppeket is kérni. 2-3havonta karmot kell vágni. Nagyon hirtelen megbetegedhet, és ez gyakran halállal is jár, ezért nagyon oda kell figyelni az etetésre: emberi étel TILOS, vigyázni kell a mérgező növényekkel. Nem szabad túletetni, mert lefogyasztani egy kínszenvedés. Nem bírja a meleget, ilyenkor hűteni kell, és figyelni nehogy hőgutát kapjon. És ha ez rossz tulajdonság: önfejűek és makacsok, ugyanakkor félnek mindentől és ijedősek.

2010. aug. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem több mint 2 éve van nyuszim és sok hátrányt nem tudnék mondani. Az egyetlen hogy nálunk sajnos nem sikerült a szobatisztaság és ennek a szőnyegek, kanapé komoly kárát látja, illetve a tapéta sem maradt meg a falon.:)

A kábeleket tényleg el kell dugni mert ha megrágja az végzetes lehet rá nézve.

2010. aug. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!