Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vegyek egy 12 éves gyereknek...

Vegyek egy 12 éves gyereknek törpenyúlat?

Figyelt kérdés

Szeretne a fiam egy törpenyúlat ennek látom jó és rossz oldalát, szerintetek mit mondjak, milyen megoldás kéne hogy legyen törpenyúl?


Jó:cuki,okos állatnak tartom és én is eldédelgetném

Rossz:Hogy ha elmegyünk nyaralni/elmegy a fiam főiskolára kb.:6 év múlva.



2021. jan. 6. 19:08
A kérdező szavazást indított:
Vegyek
Ne vegyek
61 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Csak akkor vedd meg, ha elég felelősségteljes a gyermeked. Egy 12 éves kisfiú nem biztos, hogy lelkesen fogja takarítani a helyét 1 hónap múlva.

Te ismered őt, ha rá mered bízni az állatot, akkor vegyetek.

De ha azt gondolod, hogy nem fogja rendben tartani a helyét és foglalkozni vele, hanem inkább játszik a haverokkal (ami teljesen normális ebben a korban), akkor várjatok vele pár évet.

De egyébként, mindent összevetve jó ötlet.

2021. jan. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

A nyuszi rossz választás. Nagyon érzékenyek, könnyen elpusztulnak, és hatalmasak az orvosi költségei. Párban jó csak tartani, egyedül nem jó neki (szóval ivartalanítani is kell, hogy ne szaporodjanak), ráadásul nem elég neki a kicsi élettér, sokat kint kell lennie a ketrecből.

Egy hörcsög jobb választás volna.

Amúgy a nyuszik nagy része egyáltalán nem szereti a "dédelgetést"!

2021. jan. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Csak akkor legyen törpenyulatok, ha te is szeretnél, és vállalod a vele járó dolgokat. Minimum 100x50-es ketrec plusz kifutó, napi több órát onnan is ki kell engedni. Exo-s doki kell hozzá, sima állatorvosok nem értenek hozzá, akármennyire is állítják. Rendszeresen oltani kell, kombinált oltás myxomatosis és rhd1 ellen, plusz külön rhd2 ellen. A körmét is rendszeresen vágni kell. 3 hónapos korig csak szénát és tápot ehet, utána lassan bevezetve fűszernövényeket, néha pici zöldséget, nagyon ritkán nagyon pici gyümölcsöt. Tápból minimum Cuni Complete, ennél rosszabbat ne adj neki. Széna mindegy, bálás is jó, csak ne legyen poros, penészes, és fűszéna legyen, ne lucerna, azt max nasinak kaphat. Inni csak vizet ihat, kell neki önitató vagy kerámia tálka. Alom csak a WC-ben legyen, legjobb a fapellet. A pisis részt naponta ki kell szedni, plusz 3-4 naponta az egészet le kell cserélni. A ketrec többi részére lehet szőnyeget vagy egy puha takarót rakni, de csak akkor, ha nem rágja.


Ha törpenyuszi mellett döntötök, gondolkodjatok el az örökbe fogadáson. Nagy előnye, hogy felnőtt nyuszinál látszik, hogy mennyire nyugodt, nem olyan lutri, mint a kisebb nyuszik. Másik nagy előny, hogy két életet is megmentetek: a nyuszit, akit örökbe fogadtok, és a másik nyuszit, aki a tiétek helyére kerül a mentésnél. Ha fiatal nyuszit szeretnétek, az is megoldható. Keressétek az Első Nyúlmentő Alapítványt facebookon vagy a weboldalukon, ahol amúgy rengeteg hasznos és megbízható információt olvashatsz a törpenyulak tartásáról. Más oldalakat ne is nagyon nézegess, a legtöbb helyen bődületes baromságokat írnak.


Ajánlom a Törpenyuszisok facebook csoportot, bármilyen kérdésre szívesen válaszolnak. A csoportban feltett kérdéseidre biztosan hiteles választ kapsz, erről a moderátorok gondoskodnak. A csoport kapcsolatban áll az Első Nyúlmentő Alapítvánnyal is. Tényleg nagyon ajánlom őket.

2021. jan. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Az én lányom 4 év múlva megy fősulira. És van egy tenerimalaca . Na ő teljesen felelőség tudadtos ezért kapta meg. De minden kép vártam 1 évet hogy mindig akkarja e mert ha nem akkor érted vihetem szegényt vissza. De ő nagyon szerete volna meg kapni anyi minden meg tanúlt róluk meg minden hogy csak na ! elmúlt az 1 év még mindig kérte ez volt csak ez karácsonyi listályába . Szóval megkapta a jószágot és azokat a dolgokat ami kell egy felelőséges tengerimalac tartáshoz. Ezek a történtek útán elmút 2 év és még mindig nagyon sokat foglalkozik velük(azóta kapot egy másikat is hogy ne legyen magányos az előző. Mert ők a vadonban is csoportokban élnek) sőt tanítot nekik trüköket meg minden.

Nála mimdig az állatkája az első. Persze sokat játszik a gépén de csak azútán hogy foglalkozot velük 30 percet.


Szóval én azt tanácsolom várj egy kicst kb 3 évet és ha felelőség tudatos akkor szeríntem minden képpen megkaphatja.

2021. jan. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
#2 Igazad van a nyulakkal kapcsolatban, és nagyon örülök, hogy írtad az ivartalanítást, mert én azt kifelejtettem, de a hörcsögök még kevésbé szeretik a dédelgetést. Ilyen célra a legmegfelelőbb egy nyugodt természetű, ivartalanított macska.
2021. jan. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok: Igazából most nézve félreérthető voltam, tényleg. Nem úgy értettem, hogy a hörcsög dédelgethető! :) Csak hogy az egyedül elvan, meg nem annyira érzékeny, mint a nyuszi.

Én mondjuk nem választanék állatból eleve az alapján, kedves kérdező, hogy mi "dédelgethető", ugyanis pl. sok macska sem biztos, hogy tolerálja, hogy akkor legyen nyúzva, amikor akarja. Arra ott vannak a plüssök. De valami kis állat megtanítja a gyereknek azt, hogy miylen felelősnek lenni valaki iránt.

2021. jan. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Első állatnak egy rövidebb életű és egyszerűbben tartható kisállat kéne, mondjuk egy dzsungáriai törpehörcsög. Ha azzal elbír, jöhet a tengerimalac, csak utána nyúl.

Ha már a hörcsög is nyűg neki egy idő után, inkább ne legyen semmilyen állata.

Nekem kiskoromban feltétel volt még, hogy olvassak el legalább egy könyvet a vonatkozó állat tartásáról és az állatot meg a ketrecet és egyéb felszerelést a zsebpénzemből kellett megvenni, a szüleim csak a kaját és az almot finanszíroztàk (16 éves korom után azt se, pedig akkor már három höri és két malac volt, valamint egy 60 literes akvárium. Minden pénzem az állatokra ment, de nem bántam.) Szerintem ez egy jó módszer, mert ha csak úgy ajándékba az ölébe hullik az állat mindenestül, nem biztos, hogy meg fogja becsülni, és akkor pár hónapon belül már nem az ő, hanem anya állata lesz.

2021. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
7-es vagyok, kihagytam, hogy én az első hörcsögömet tíz évesen vettem meg, a szüleim által fent említett feltételekkel.
2021. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
Egy db beteg tengerimalac 55 ezerbe, rengeteg munkába fájt, amit én tettem bele, mert a 13 éves gyerekem lelkileg nem bírta, aztán krízis volt, amikor el kellett altatni. Sok pénz, sok gond neked, gyerek hamar ráun a gondozasra, de kikészül ha az allatnak baja lesz. Az utazasoknál a felügyelet megszervezese remalom.
2021. jan. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Gyereke válogatja. Nekem 6 éves koromtól 6 hörcsögöm volt 11 éves koromin (nem,nem korán haltak meg,csak egyszerre 2 volt mindíg) es van aki meg 12 évesen egy hörcsögöt sem tud gondozni. Ha neked van időd a nyúlra,és a fiad is imádja za állatokat vegyél,de mindíg úgy vegyél barmilyen állatot hogy NEKI jó legyen és nem nektek első sorban. Es készülj fel hogy a takarítast néha te fog kelleni majd végezd. De ha nem volt más háziállatotok előtte akkor semmiképp ne törpenyúllal kezdjetek. Ha nagyon szeretne valami kisállatotakkor szíriai-arany hörcsög es még várhat 1-2 a nyúlos téma.
2021. jan. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!