Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vakul a hörcsögöm?

Vakul a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
A hörcsögöm lassan 2 éves lesz, egészséges kajakkal etetem, megvan mindene. Mostanában arra lettem figyelmes amikor este viszem ki a konyhaba, hogy mindkét, vagy csak egy nem tudom szemében egy picike kék pötty van. Már a házikojaba se megy be, de viszont este fut a kerékben, és ha ki veszem még fut és fürge is. De azt vettem észre hogy amikor berakom a kezemet, sokszor nem veszi észre, kell egy kis idő míg észreveszi. Aludni jól alszik és viszonylag sokat, este fent van. Válaszokat köszönöm
2021. febr. 7. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mit értesz egészséges kaja alatt? Azért kérdezem, mert a legtöbb hörcsög eledel és nasi egy rakás szeméttel egyenlő.


A picike pötty nagy eséllyel szürkehályog. Idős korban sajnos előfordul. De a hörcsögök nem a látásukra hagyatkoznak. Vakon is teljes életet tudnak élni. Szóval ne aggódj.

2021. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Első, tápot már egy ideje nem adunk neki,tobbi horimnek sem adtam sokáig. Zöldség-gyümölcs, vitaminok, néha husfelek, tejtermékek. 7db hörcsögöm volt eddig, mindegyiket ilyenekkel etettük, 3-4 évet éltek. Köszönöm a válaszodat:)
2021. febr. 7. 13:50
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha gondot okoz esetleg, hogy a kezedet észrevegye, akkor lehet, hogy a körben futás még direkt jót is tesz.
2021. febr. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Jó ég... :(


A hörcsögöknek 3 fő táplálékuk van:

- zöld eleség (pl csíra és zöldség)

- fehérje (pl szárított rovarok)

- MAGOK


Szóval te sajnos egyáltalán nem megfelelően eteted.


Törpének napi 1 teáskanál magkeverékre van szüksége. Aranynak pedig napi 1 evőkanál magkeverékre. Emellé kell naponta pár falat zöld eleség, és 2-3 naponta fehérje.


Gyümölcsöt törpehörcsögnek egyáltalán nem ajánlott adni, mert könnyen cukorbetegek lehetnek. Aranyhörcsögnek pedig elég hetente egyszer.


Egy egészséges hörcsögnek semmilyen vitaminra nincsen szüksége. Egyébként is csak 2 féle vitamin van, ami érdemben csinál bármit a rágcsálókkal:

- Vetri DMG

- DM Guard

Az összes többi vitamin semmire nem jó. Sőt, rosszat is okozhat a hörcsögöknek.


A húsféle sem a legjobb, ha csak nem szárított rovarokra gondolsz. A tejtermék sem a legjobb. Sokkal egészségesebb, ha szárított rovarokat adsz neki fehérje gyanánt.


Az életkor csak egy szám, kenyéren és vizen is lehet 100 évet élni. Nem az élet hossza a mérvadó, hanem a minősége. Ilyen táplálás mellett nem csoda, ha hiánybetegségek lépnek fel. Ezen a táplálási módszeren sürgősen változtatni kellene szegény állat érdekében.

2021. febr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt is érdemes lenne elolvasnod, betartanod:

[link]

2021. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Xddd amúgy azzal etetem amivel akarom, nem árt neki ha 2 éves lesz és a többi 7 hörcsögöm 4 évet is élt.
2021. febr. 7. 14:16
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Sajnálom, az állataidat. :( Figyelembe kellene venned, hogy a vadonban mit esznek. Es az alapján kellene etetned.
2021. febr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!