Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény leszoktatása a...

Vadászgörény leszoktatása a harapásról?

Figyelt kérdés
Nem rég kaptam 1 szép kislány vadászgörit.Első görényem..soskat olvastam rolluk.szeretném leszoktatni a harapásról..tudom is ,hogyan kellene deh nem az ,hogy nem merem..hanem nem tudom hogyan kezdjem..
2010. aug. 17. 08:19
 1/6 Balar válasza:

Szia!


Ennek így külön nem kell neki ülni. Egyszerűen, amikor játszol vele és megharap akkor büntesd meg és utána egyből kínáld fel neki a kezed, ha megint harap megint bünti. Ezt addig játszani amig elmegy a kedve tőle. Ami nagyon fontos, hogy mindenért ugyan úgy büntesd és a tiltó szó is ugyanaz legyen. Ne legyen az hogy egyszer pofont kap máskor meg a grabancánál rángatod meg, mert akkor lehet nem fogja érteni. Légy türelmes, mert nem egyik napról a másikra fog leszokni.


Kitartás és sok sikert!

2010. aug. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi:D Amugy olvastam ,hogy sokat alszanak.Az enyém össze vissza rohangál tépi a rácsot kapar mint 1 hülye de aludni nem akar...most kb 10perce szemétbecsukta de nem feküdt le..álva probált aludni aztán eldölt de felébredt..nem tudom ,hogy lessz-e valami baja ha nem alszik :S
2010. aug. 17. 11:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugi,aludni fog!:DCsak még új neki a hely meg a szagok és gyanakszik.Még nem érzi magát otthon.Rakd olyan helre ahol biztonságban érezheti magát,mondjuk a búvóládájába.A harapásról pedig annyit,ha megharap fogd meg a garabancánál,pönccints egy kicsit az orrára, mondd neki nyomatékosan hogy NEM!Rossz voltál! de utánna ne tedd le mert megszokja hogy ha nincs kedve hozzád,egyszerűen megharap és te békén is hagyod.
2010. aug. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi.Eddig pöc volt de át térek a "Pofon"-ra.Ma volt 1 kicsit a szobámba:) de amikkor leültem,hogy játszak vele egyből belém akart harapni...:S
2010. aug. 19. 19:19
 5/6 anonim válasza:

Az hogy játék közben harapnak normális főleg ha kölyök, viszont nem mindegy hogy mennyire. Az enyémek is harapnak, vagy csípkednek, viszont sosem annyira hogy vérezzen. ha 2 göri játszik ott kemény harapások vannak, tehát valahol ösztönös, meg kell tanítani hogy te nem göri vagy és neked ezek fájnak


fontos hogy kitartónak kell lenned és következetesnek, ha komolyan harap mindig meg kell büntetni, és nincs kivétel.

ez nem egy hetes folyamat, göritől függően akár hónapokig is eltarthat.


én úgy szoktattam le őket, hogy ha már az ujjam a szájukban volt nem kifele húztam hanem finoman megpróbáltam lenyomni a torkukon, kellemetlen érzés nekik is mikor öklendeznek, gyorsan elengedi az ujjad.


ha nem úgy harap hogy ezt megteheted, akkor én az orrára koppintottam, természetesen egyiket sem durván, de muszáj következetesnek lenni, ha más rosszaságot csinál használhatod az orrára koppintást, tudni fogja hogy rossz volt


üdv

larkin

2010. aug. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi:)Probálkozok vele:D
2010. aug. 20. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!