Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalac tartáshoz...

A tengerimalac tartáshoz tanácsok?

Figyelt kérdés

Még sosem tartottam igy kezdő vagyok. Nagyon sok oldalt elolvastam róluk, de viszont saját tapasztalatokra is kiváncsi lennék. Ki tart két hímet, két nőstényt? Melyik nem tartását ajánlanátok jobban?


Válaszokat előre is köszönöm :)



2021. febr. 20. 00:29
 1/6 anonim válasza:
100%

Itt mindent megtalálsz: [link]


Ketten legyenek és azonos neműek. Ha egyedül vannai depressziósak lesznek amitől meg is halhatnak. Nagy ketrec kell nekik. 100x50-es minimum. Mindennap friss ízóvíz, széna és Verse Laga Complete táp. K betűs zöldségek, gyümölcsök kilőve.

2021. febr. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Előző vagyok. Nekem 2 fiúm van egy kicsi korkülönbséggel. Egyik nem se könnyebb a másiknál. Foglalkozni, tőrödni kell mindegyikkel. A vízhez elfelejtettem mondani a C vitamin cseppeket is. Nem emberit hanem inkább kifejezetten nekik valót
2021. febr. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%
Ne öld meg
2021. febr. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, 3 opció van.

Két nőstény pár hónap korkülömbséggel

Két hím pár hónap korkülömbséggel

Lesz egy hímed ivartalanítod és ivartalanítás után szerzel hozzá egy nőstényt.


Fontos, hogy legyen a két malacka között korkülömbség és az ivartalanított hím és a nőstény párosnál a hím legyen az idősebb. Tengerimalacot tenyésztőtöl vagy a tengerimalac védő egyesülettől szerez be és semmiképp ne állatkereskedésből.

Ha van kérdésed nyugodtan tedd fel itt vagy tudom ajánlani a

-Felelősség teljes tengerimalac tulajdonosok

-és a Tengerimalacok értük és velük facebook csoportot.


Sok sikert a cocákhoz

2021. febr. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
83%

Nekem hímek voltak és nem igazán volt gond velük felnőttként mivel testvérek voltak ( én felnőttként kaptam őket)

Lényeges,hogy jó minőségű tápot kapjanak,de ezt előttem már leírták.


Amit előtte mindenképpen érdemes át gondolni,hogy van-e a közeledben egzotikus állathoz értő állatorvos,hiszen ha megbetegszik vagy valami történik vele akkor a gyors segítség életmentő lehet. Sajnos én ezt megjártam ugyanis egyik pillanatról a másikra rosszul lett szegény malac és rohantam vele az orvoshoz,de félúton feladta és elaludt örökre.

2021. febr. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell feltétlenül egyneműeket viszont a fiú MINDENKÉPP legyen ivartalanítva ha lány kerül mellé, de ilyen formában jól szoktak működni ezek a párosok, akár több lánnyal is, volt egy nagy, jó kiállású ivartalan hím malacunk aki 5 hölgyet terelgetett, közbeszólt ha veszekedtek, szóval remekül működött a csapat (több fiú viszont már veszekedne a lányokon de ez a "hárem" felállás jól szokott működni,. Aztán szegény elpusztult, hoztunk egy másik ivartalan hímet a csajok mellé de szegényke kicsit kisebb volt, kicsit félénkebb szóval csak pislogott mint hal a szatyorban hogy a hisztisebb lányok lenyelik-e keresztbe, bár pár hónap alatt azért összeszedte magát.
2021. febr. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!