Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek melyik a jobb a...

Szerintetek melyik a jobb a nyusziknak?

Figyelt kérdés

Két ivaros nyulam van (egy bak, és egy nőstény). Szeretném ivartalaníttatni legalább a bakot, hogy a két nyuszi együtt lehessen, de a szüleim mindenáron megakarnak győzni, hogy az rossz neki, viszont ha a ketrecet szétválasztom egy ráccsal, akkor lehetnek együtt.

Szerintetek melyik a jobb?

Ha ivartalaníttatom legalább a bakot és tényleg együtt lehetnek még ráccsal sem kell elválasztani őket

vagy

Mind a kettő ivaros marad, és csak rácson keresztül érintkezhetnek egész életükben, de egyiküket sem kell ivartalanítani


2021. márc. 9. 11:36
A kérdező szavazást indított:
Jobb ha ivartalaníttatod legalább a bakot
Jobb neki, ha nem veszti el a golyóit
25 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Mind a kettő ivartalan. Ez hosszú távon nem kérdés lesz, hanem megoldás, mert alapjáraton territoriálisak, főleg a nőstények ivarosan. Verekedni fognak, és sokkal többet rájuk fognak költeni a szüleid az állatorvosnál, mintha mindkettőt ivartalaníttatnátok.
2021. márc. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Rácson keresztül is összehozhatják a babákat .
2021. márc. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Egyértelműen a társas viselkedés biztosítása jobb az állatnak.

Előbb-utóbb mindkettőt ivartalanítani kéne, mert egy ráccsal elválasztva csak megőrólne egyik a másiktól, hogy nem érintkezhetnek. A lány simán produkálhat álvemhességet is emiatt.

2021. márc. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Ivartalaníttasd mindkettőt. Nem elég, ha csak a bakot ivartalaníttatod, mert a nőstény nyulak nagyon könnyen álvemhesek lesznek, ami veszélyes, és ehhez elég a bak jelenléte is.


Tanulj az én hibámból, ivaros nőstény mellé hoztam ivartalan bakot, a nőstény egy nap alatt álvemhes lett tőle, és ennek szövődményeként méhgyulladást kapott, folyt belőle a gennyes vér. Életmentő műtétre volt szüksége azonnal.

2021. márc. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 N Kamilla válasza:

Szia. Mind a 2 nyuszinak az ivartalanítást ajánlom, ugyanis nagyobb korukba nagy valószínűséggel ebbe halnak bele(hogy ivarosak, és a nőstény méh gyulladást kap,a bak is hasonlót csak nem tudom pontosan a betegség nevét). És persze nekik is jobb lesz, nem lesznek ingerültek,és imádni fogják egymást!

Bízz bennem,3 nyuszi gazdija vagyok! Hány éves vagy? És a nyuszik?:)

2021. márc. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!