Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » MIért vakarózik folyton a...

Norczy kérdése:

MIért vakarózik folyton a vadászgörényem? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nem bolhás és semilyen élősködöt nem látok benne, mégis folyton vakarózó rohamok törnek rá! Valakinek tippje? Lehet hogy valamit az etetésnél rontok el?
2010. aug. 18. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
a füle nem zsíros? Am az enyéim is vakaródznak:)
2010. aug. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is ugyan ez a problémám. Voltam vele állatorvosnál is, és azt mondta,hogy szokott a gorényeknek lenni ilyen viszketéses idoszakuk,amikor nyáron a szoruk is hullik kicsit(az enyémnek a farkánál vettem észre) de általában elmúlik. énis nagyon megijedtem elsonek,amilyen hirtelen felugrik .. de ha mondjuk 1 -2 honap mulva is nagyon vakarózni fog,akkor szerintem inkább az orvos!::) Remélem tudtam segíteni!

Clau

2010. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm! így megnyugodtam egy kicsit. Még soha nem volt vadászgörim és ő ráadásul mentett is. a kocsink elé ugrott ki, majdnem elütöttük este. még csak 3 hete van meg, ellégé le volt gatyásodva, a farka is majdnem kopasz volt már, csont és bőr volt, azt hittük még a reggelt sem éri meg, de azóta is minket boldogít. :D

És ezt mostanában kezdte el, azért nem tudtam mire vélni a dolgot. Még egyszer köszönöm!

2010. aug. 18. 20:53
 4/10 anonim válasza:
100%
Semmi baja nincs. Ez tipikus görényszokás. Nekem 5 éves már a görényem, vannak időszakok amikor csinálja, vannak amikor nem. Sokszor úgy ugrik ki a függőágyából, hogy a nagy lendületben le is esik a polcról, persze az éjszaka kellős közepén, mi meg halálra rémülünk, hogy most törtek be...
2010. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

több oka lehet hogy vakaróznak. jellemző tavasszal mikor vedlenek és ősszel mikor a téli bundájuk nő, lehet hogy száraz a bőre, lehet különböző vitaminokat venni ezellen

ha a fülét vakarja akkor valószínűleg fülatkája van, arra lehet fülcseppet venni, ami hamar rendbe teszi.

2010. aug. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

hasznos infók :)

goreny.hu

mvk.hu

2010. aug. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a fülét nem vakarja csak a teste egyéb pontjait rágja. Név szerint mégis milyen vitamint/okat lehetne neki adni? Arra már én is gondoltam hogy lehet kicsit száraz a bőre.
2010. aug. 20. 18:17
 8/10 anonim válasza:

pontos nevet most per pill nem tudok írni, de ha elmész egy állatpatikába, vagy egy állatorvostól megkérdezed (de inkább az előző) biztos segítenek, amit én adtam az enyémeknek az nem kifejezetten göriknek hanem macskáknak találták ki.

vagy tudom még a vitaminpasztákat ajánlani, Calopet, Gimpet, Ferretone (ez utóbbi kifejezetten bőr és bunda "ápoló")

az enyémek a tablettát nem díjazták semmilyen formában ezért tértünk át a pasztára, abból viszont bármennyit megennének

2010. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2010. aug. 24. 09:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez náluk a figyelemfelhívás eszköze!
2018. ápr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!