Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehetett a nyuszimnak?

Mi baja lehetett a nyuszimnak?

Figyelt kérdés

Ma, 5évesen elpusztult a törpenyuszim.


Tegnap kedvetlen volt, nem akart enni.

Délután aztán evett pár falatot a kedvenceiből, répa/alma.


Ma reggel azonban nagyokat is lélegzett, mintha nehezen kapna levegőt.

Azonnal vittem az álltorvosi rendelőben.


A doktornő megmérte a testhőjét, de ahogy kimondta hogy ki van hülve, oldalra feküdt és vége lett a történetének. :(


A doktornő azt mondta hogy valószínüleg friss füvektől pusztult el, mert valamiféle baktériumok vannak ilyenkor még rajta.


Volt már valakinek ilyesmi?



2021. márc. 17. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A nyuszid is és a kutyád is egyazon napon?Te jó ég!Őszinte részvétem.
2021. márc. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tessék?


Kutyáról szó sem volt.

2021. márc. 17. 16:48
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
2.:Nem?Hála a jó égnek!A cicád is jól van?
2021. márc. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy a doktornő tudta mit mond, én sem tudok mást mondani.

Viszont, ezt nem is pont neked, bár ha szeretnél még nyuszit tartani érdemes megfogadni, de ha valaki olvassa a választ kérem hallgasson rám.


Ahogy több kérdésnél kihangsúlyoztam már a nyuszi zsákmányállat. Egy zsákmányállat a végsőkig rejtegeti a betegségét, mivel ha a ragadozónak feltűnne, hogy ő gyengébb, akkor levadászná, mivel könnyű préda. Bár ez a háziállatokra már nem olyan nagy veszély az ösztön megmaradt bennük, így már csak akkor vannak tüneteik, ha tényleg nagyon rosszul vannak. Ők nem hülyéskednek ilyennel. Ha pedig annyira rosszul vannak, hogy tüneteket mutatnak az már azt jelenti, hogy életveszélyes is lehet a betegség (a kedvetlenség, étvágytalanság pedig kifejezetten ezt jelzi).

Elméletileg legfeljebb 1-2 nap játékidőnk van, de tapasztalataim szerint ilyen esetben még ennél is kevesebb.

Szóval mindenkit kérek, hogyha tünetek mutatkoznak rajta, akkor ne várjon másnap reggelig, vagy ha más lehetősége nincs legalább hívjon fel egy egzotikus állatorvost, hogy hogyan tud segíteni. Minél hamarabb cselekszik egy ember annál nagyobb az esélye annak, hogy a nyuszi túléli a betegséget, és felépül.

2021. márc. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ennyiből nem igazán lehet megmondani, mi baja volt.

Nyusziknál a leggyakoribb probléma a bélleállás, esetleg bélcsavarodás.

Én ezt a friss fű baktériumos dolgot nem igazán hiszem, inkább a friss fűnél a gond az, hogy puffaszt. Mivel a nyuszi nem tudja a bélrendszerében keletkező gázokat kiengedni, ezért felpuffad, ami bélcsavarodáshoz vezet nagyon gyorsan.

Ezeknek az egyik fontos tünete, hogy nem eszik, vagy ha épp meg is eszik egy-két falatot pl a kedvencéből, nem bogyózik. Egyébként vedlési időszakban a lenyalt szőr is okozhat dugulást, ugyanezekkel a tünetekkel.

Fontos a megfelelő táplálás, ami rostban gazdag kell legyen, tehát a széna legyen a fő, ne a friss fű. Ha abból nem kap eleget, akkor a bélrendszer pangani kezd (főleg, ha a kapott eledel nagyrészt keményítőtartalmú vagy cukros), és szintén leálláshoz vezet.

Egyébként érdemes egzotikus állatorvost keresni, mert a doktornő válasza alapján ő nem igazán lehetett hozzáértő.

2021. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát széklete az volt a véksőkig.


Mikor vittem reggel és vettem a kezembe, már elengedte magát.

Az állatorvosnál aztán még kapart, menekülni akart volna.

De amint testhőt mért, elkezdett megnyugodni, majd oldalra feküdt és kinyúlt. :(

5 évig volt nállunk, a szomszéd kirakta úgy került hozzánk.

Úgy tudtuk ott fél évig volt.


Szóval 5,5 éves lehetett.


Rettenet félénk volt egész életében, mindig félt mindenkitől :(


Nagyon sajnálom szegényt.

2021. márc. 17. 18:12
 7/7 A kérdező kommentje:

Illetve nem értem hogy miért lélegzett ilyen nagyokat a végén.

Kicsit ki is nyitotta hozzá a száját.

2021. márc. 17. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!