Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van 2 oroszlánfejű törpenyuszi...

Van 2 oroszlánfejű törpenyuszi. Egy bak és egy nőstény. Minden éjjel rágják a ketrecet hol a sarkát hol pedig azt a részt ahol ki szoktam engedni őket. Nem tudok tőlük nyugodtan aludni. Mit tegyek hogy abba hagyják?

Figyelt kérdés
2021. márc. 18. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Nagyobb ketrec, vagy karám vagy engedd ki őket
2021. márc. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Én eddig letakartam estére a ketrecet, ami ideig óráig működött is. Aztán eltelt két hónap, és a kis ravasz megtalálta azt a részt ahol levegőt hagytam neki és mostanában ott kezdte el rágni. Innentől bevezettem, hogy elalvás előtt beteszem őt a hordozóba és kiviszem a fürdőbe. De pl a hordozót sosem rágta, szóval ha a szobában hagyod sem lesz zavaró, max ha iszik meg ilyen apróságok. Reggel pedig felkelsz és kiengeded vagy visszateszed a ketrecbe. Nekem csak ez vált be.

De lehet venni nekik még egy ketrecet másik szobába és akkor csak át kell vinni őket.


Tenyésztőm azt is javasolta, hogyha csak pár napra utazok valahova, akkor ne ketrecestül költöztessem a nyuszkót, csak a hordozóban vigyem el, mivel nem tesz nekik jót ha a lakásuk ilyen sűrűn változik. Abban a pár napban is abba fog aludni esténként, nap közben meg ki van engedve. Hordozót is saját kuckójaként fogja kezelni, nincs vele baja, nem kell belekényszeríteni sem, mert szívesen szokott magától belemenni aludni. Az egész hordozó aljára pelletet teszek és rakok be neki szénát, meg kicsi viztartályt is vettem a rácsra. Még annyi, hogy nektek is legyen akkora hordozó, amiben a nyuszi kényelmesen el tud nyújtózkodni.


De olvastam olyat is, aki plexit szerelt belülre a ketrecbe és akkor nem tudta rágni a nyuszkó a rácsot. Bár szerintem előbbi jobb megoldás.

2021. márc. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Nagyobb ketrec, illetve inkább karám.

Megpróbálni lefárasztani őket este, még több kiengedés, játék.

Sok széna, rágni való ágak a helyükre.

Átvinni a ketrecet máshova.


Ez a hordozóba beb@szom éjszakára megoldás amit itt írtak, nekem annyira nem szimpatikus, bocsi.

2021. márc. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Nagyobb ketrec kell.
2021. márc. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. Válaszoló vagyok, nem értem miért lett ennyire lepontozva a válaszom. A kérdező egyszer sem írta hogy pici lenne a ketrec és én is úgy írtam a tanácsot, hogy az egyik legnagyobb méretű ketrec van véve a nyulamnak, mégis rágja. A karámot pedig abszolút csak nagy lakásban engedheti meg magának az ember. A tenyésztőm sem valószínű hogy hülyeséget mondott, hiszen Magyarországon az első legjobb tenyésztőnek számít. A nyuszi csoportban facebookon is mindenki őt ajánlja, szóval nem tudom hogy a sok hozzá nem értő miért pontozza le a segítséget. És azzal, hogy 3x leírjátok a nagyobb ketrecet, senki nem jut előrébb.
2021. márc. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki volt ez a tenyésztő #5 de egy hordozóban ki se tud nyúlni rendesen.


A nyuszik többsége éjjel nem alszik, hisz szürkületi állat lévén elég későn fekszik és nagyon korán kel.

És ilyenkor szoktak matatni, meg játszani, kajálgatni.

Szóval a legaktívabb időszakában te bezárod egy icipici helyre.


Illetve azt írtad pelletet teszel az aljára ami szintén nem jó. Vannak nyuszik akik szeretnek rajta szunyálni de többség utál a "budiban" feküdni, egyrészt. Másrészt pedig olyan talpfekélyt fog kapni hamarosan, hogy majd csak nézelődsz, hogy na ez mitől lett. Hát a pelleten tartás órákon keresztül.

Nem szabad a nyuszit sokáig a pelleten tartani. Nem mimdig fekve alszanak, sokat üldögélnek és ilyenkor végig nyomja a talpukat.

2021. márc. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha van egy pici lakásod ahol nem tudod külön elzárni a nyulat, nagyobb helye nem lehet ketrecnél mert csak 35 négyzetméteres a ház és már hetek óta nem alszol, akkor egy estére ha beteszed pár órára a hordozóba, semmi baja nem lesz tőle. Elmondom azt is, hogyha rágja a rácsot és beteszed 3 órára, majd ha másnap is rágja és megint beteszed pár órára, megtanulja hogy ez bünti és onnantól nem rágja. Nekem 3 nap alatt megjegyezte és azóta nyugiban van, már nem kell hordozóba tenni.

A karámos témához pedig hozzáfűzném, hogy én vettem egyet neki, és a csekély 35 négyzetméteremből estére megcsináltam neki 15öt, tehát konkrét a szoba fele az övé volt, ugyanúgy elégedetlenkedett a nyúl és folyamatosan rágta a rácsot. Attól még hogy sokaknak ez a helybővítés beválik, ahány nyúl annyi személyiség, meglehet hogy másnál talán ez még ront is a helyzeten. Nekem ezek voltak a tapasztalataim, viszont ezzel a durva kérdezés nélküli reakcióval, lepontozással azt érik majd el az emberek hogy a normális tapasztalatukat senki nem fogja leírni, csak azt ami mindenkinek korrektül hangzik. Ezzel pedig a kérdező semmire nem fog menni mert csak egyhangú, egyoldaú válaszokat fog olvasni.

2021. júl. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!