Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » NYUSZI IVARTALANÍTÁS! pár...

NYUSZI IVARTALANÍTÁS! pár kérdés, tanács, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szombaton visszük ivartalanítani a bak nyuszim.


Lenne pár kérdésem, amit interneten nem találtam!


Mit tegyek alá pellet helyett?

Meddig lesz kómában, miután hazahoztuk, illetve mikor lehet neki kaját, vizet adni?

Mennyi idő kb.a műtét?(1 órát hallottam)

Mennyibe kerül kb.? (Nem azért, csak kíváncsiság)

Utána, április 17.-én mennénk oltásra, lehet ettől még? (Természetesen mindegy hogy mikor, csak az unokatesómmal megyünk, mert neki is van nyuszija, és ezt beszéltük meg)



2021. ápr. 1. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Fb-on van egy "Törpenyuszisok" csoport. Ajánlom, hogy látogasd meg, bőven ellátnak jó tanácsokkal.
2021. ápr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Ezeket egyébként az állatorvostól kéne megkérdezni, nem?

Miért kéne pellett helyett bármit "alátenni"? Hova alá? Eleve a nyuszinak csak a wc-jébe teszünk pelletet, "alá", a ketrecbe nem!

Nem kómában lesz, hanem altatásban, nem ugyanaz... Normális helyeken csak akkor adják ki a nyuszit, ha már felébredt teljesen. Remélem nyuszis orvoshoz viszed!

Az ivartalanítás ára orvosi rendelőnként változik. Nekünk talán 18 ezer volt, ha jól emlékszem. Nem hosszú maga a műtét, de hogy mikor kerül sorra, az is helyfüggő. Focus-vetben voltunk mi, nálunk az egész leforgása azért jó pár óra volt, de nem emlékszem pontosan. Ez ugye nem csak a műtét, hanem előtte megvizsgálták, altatták, műtötték, aztán megvárták az ébredést. Fontos, hogy a rendelőben ébredjen a nyuszi, mert náluk a komplikáció még ebben a szakaszban is felléphet!

Az, hogy oltható-e ezután ilyen rövid időn belül, szintén az állatorvost kérdezném meg. Nálunk a nőstény ivartalanításánál nem ajánlották, hogy hamar oltva legyen utána, de ugye egy bak ivartalanítása eleve nem olyan komolyan műtét, nem viseli meg annyira az állatot.

2021. ápr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Mindenképp exo állatorvoshoz kerüljön, aki ért is a nyuszikhoz.
2021. ápr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Egzotikus doki

Gázzal altatás !!!

Csak akkor adjuk ki a nyuszit ha felébredt és teljesen jól van !!

A jó doki ad fájdalomcsillapítót mellé.


Nehogy sima allatorvosnál csináltasd mert az életébe is kerülhet.

2021. ápr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen olyan állatorvoshoz viszem, aki ért a nyuszikhoz, szinte minden nap csinál ilyet, teljesen megbízunk benne, nem ez volt a kérdés.

Tudom, hogy elfogja mondani, csak nem akkor szeretném először hallani, hanem hogy már fél tudjak készülni.

2021. ápr. 2. 07:47
 6/13 A kérdező kommentje:

Alá úgy értettem, hogy azt olvasta, nem szabad alá pelletet tenni, nem tudom miért.

Félreértelmezted kicsit, mert nem az egész ketrecbe, hanem az alomtálcába, hordozóba

2021. ápr. 2. 07:49
 7/13 A kérdező kommentje:
És sajnos nincs Facebookom, mert a szüleim nem engedik.
2021. ápr. 2. 07:52
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
here
2021. ápr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

A pellet a legjobb alom. A forgács gyorsan büdös lesz, egyéb meg nem jó nyuszi alá, mert megeheti. Hordozóba nem szokás semmiféle pelletet rakni! Nekünk egy kisméretű törölköző szokott benne lenni, max ha télen utazunk, akkor egy kisebb polár pléd összehajtva. Szénát teszek mellé, hogy tudjanak enni, van, aki meg az aljára szór szénát.

Amúgy az állatorvos itt nem bizalmi kérdés, hanem hogy egzotikus állatokkal foglalkozik-e, mert hiába vagy valakivel bizalmas viszonyban, a legtöbb állatorvosi rendelő nincs felszerelve a gázzal altatáshoz kellékekkel, így nem tudják gázzal altatni a nyuszit. ha meg nem így altatják, akkor sanszos, hogy soha többé nem ébred fel.

2021. ápr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Pár dolog:

Én kinti almomtálcának használom a hordozót amiben PELLET van nem pedig forgács.

A másik:

Tudom, hogy gázzal altatnak, mert egy ismerősömnek a kutyáját is azzal altatták...

Ennyit a jótanácsokról, csak szokásosan megy a kioktatás...


Nem arra vagyok kíváncsi, hogy milyen állatorvoshoz vigyem, mert ez már megvan. De azért köszönöm az értelmes tanácsokat!

2021. ápr. 2. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!