Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi almát ehet a tengerimalac?

Mennyi almát ehet a tengerimalac?

Figyelt kérdés
Sziazstok! Mennyi almát (vagy egyéb mas gyümölcsöt/növényt) ehet a tengerimalac a rendes kajája mellett es hany naponta? Nem szeretnem elhizlalni oket koszi a valaszokat

2021. ápr. 4. 19:01
 1/6 anonim válasza:
66%
Szia!A rendes kaja alatt mit értesz ,mit adsz nekik?Egyébként szerintem az almától biztosan nem fognak elhízni és érzik ők hogy mennyi fér a hasukba
2021. ápr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Az almától nem híznak el, nyugodtan adj neki, szeretni fogja! (: 💖
2021. ápr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Azért nem kell túlzásokba esni az almával sem, ha minden nap annyit adsz neki amennyi belé fér, akkor abból azért hosszú távon lehetnek bajok.

Heti 2-3 alkalommal egy kis darabbal nem árthatsz, nálam a három koca egy pici almának (értsd 100 gramm körüli) a felét eszi meg úgy, hogy még marad is.

Ami minden nap mehet neki azok a fűszernövények, de egyébként ezt az oldalt [link] érdemes nézegetni, minden infó itt van amire szükséged lehet :)

2021. ápr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2- es vagyok, és érdeklődnék, hogy miért lettem lepontozva?
2021. ápr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Mert az alma tele van cukorral, ami nagy mennyiségben bizony még az embernél is jelentősen emeli a kalória bevitelt. A tengerimalac fűevő állat, és az emésztése is ennek megfelelően alakult ki. Nincs szüksége gyümölcsökre. Kis mennyiségben meg tudja emészteni úgy, hogy nem okoz kárt, de a fűfélékhez képest túlzottan kevés rostot és rengeteg kalóriát tartalmaz, ami rendszeresen adva bizony nagyon is hizlal.


Nem kell nekik minden nap gyümölcs, hiszen ez csak nasi. Attól függően, hogy mit esznek, maximum naponta egy vékonyabb gerezdet adnék nekik. Ha kedveskedni akarsz nekik, akkor inkább fűszernövényekkel tedd, mert ezekből gyakrabban, nagyobb mennyiséget is megehetnek. Ha nem tudsz, a gyümölcsnél még mindig jobbak a magasabb rosttartalmú, alacsony cukortartalmú zöldségek.

2021. ápr. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
ja, értem, nem akartam bajt, csak nekem voltak régebben tengeri malacaim, és ők sokszor ettek egy kis darab almát és úgy vettem észre, hogy szeretik, és bajuk sem lett tőle.
2021. ápr. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!