Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalackánk sztrájkol?...

Tengerimalackánk sztrájkol? Nem kéri a salátát! Teljesen jó a kedve, a magokat zabálja, a száraz kenyeret egy pillanat alatt elpusztítja. Almát, szőlőt, epret eszi, de se sali, se uborka, se sárgarépa nincs ínyére.

Figyelt kérdés
Mit adhatnék még neki? Azért kell zöldséget is ennie nem? Ez kb. 1,5 hónapja tart.
2009. ápr. 23. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Almát próbáltad már?Mi még paradicsomot és paprikát is szoktunk adni neki.Kell néha a változatosság nekik is,mert ugyanúgy ráunnak az egyforma ételre,mint az ember.
2009. ápr. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szénát is adsz neki? Az is fontos tartozéka az étrendjének. Elég változatosnak tűnik az étrendje, ahogy felsoroltad. Nem muszáj mindent szeretnie. Az enyém sem szereti a sárgarépát, nem is erőltetem. A salátát nem is ajánlják a tenyésztők, mert sok olyan vegyszermaradványt tartalmaz, amit mi emberek még elbírunk, a malac viszont nem, úgyhogy jó is, hogy a salátát nem eszi.

Üdv.

egy 4 éves malacka gazdija

2009. ápr. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Enyém a dinnyehéjat nagyon szerette.Majd megveszett érte.A piros húsát megeszed te(mármint a dinnyének)a többi a malacé.Csípni fogja,garantálom:)
2009. ápr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elég változatosnak tűnik a kis röfi étrendje (bár az enyém enne meg ennyi mindent). Én is a szénát hiányoltam csak. A paprikát szokták még zabálni és szerintem most, hogy bejött a jó idő szedhetsz neki tyúkhúrt is, az enyém azt nagyon szereti.
2009. ápr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

hello,


csak nekem szúrja a szemem a száraz kenyér???


mellesleg igen a széna kötelező, nem nem árt, hanem kötelező. ha nem írtad ide, mert kifelejtetted semmi baj, de ha nem adsz neki, akkor kérlek sürgősen szerezz be neki szénát.


A malackák egy idő után válogatnak a zöldségek között. Nem általános törtvény hogy minden malac szereti a salátát, vagy az uborkát. Mellesleg igaza volt az előttem szólónak, nem szeretjük ha salátát etetnek a malaccal. Érthető okai vannak, tehát inkább ne is adj neki.


Ha van lehetőséged, ajánlom, hogy szedj pitypang levelet, vagy tyúkhúrt, esetleg csíráztass zabot vagy búzát. Annak a zöldjét szinte minden coci szereti. Nálunk nagy fejetlenség van amikor kiengedem őket a kertben. (előtte szoktattam őket a fűhöz, mértem a talaj hőmérsékletét, és saját karámban vannak vízzel,szénával egy kis árnyékos és napos részen.


Szóval csak fogadd el, hogy most nem kell neki ez a hami, lehet hogy nem ízlik, de az is lehet hogy sokat adtál neki belőle, és nem kívánja egyenlőre. Ez még nem jelent problémát.


Caelestis

2009. ápr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi a baj a száraz kenyérrel?Én is adok neki,állatorvos is javasolja.Salátát is szabad csak mértékkel.
2009. ápr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Talán ösztönösen érzi,hogy na mostmár elég volt a vegyszeres gyümiből-zödségből.

Valami mást akar,ami nem permetszerrel van termelve...

2009. ápr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!


azért nem tetszik a kenyér, mert a gyomrában megpuffad, és ez nem tesz jót neki szerintem.

Mégis melyik állatorvos ajánlja? Megkérdezném tőle hogy szerinte miért jó ez a malacnak.


Caelestis

2009. ápr. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat: Természetesen szénát mindig kap Guszti (bár ezt régen eze meg csak csipegeti), és hát a dinnye szezonjában nálunk is tuti befutó a dinnyehéj. csak ugye ez is gyümi. Na sebaj, az én kis Cocám, tehát gyümölcspárti (mint a gazdája).
2009. ápr. 24. 08:12
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia!A száraz kenyér tutira nem puffad meg a pockban,mivel száraz és nem friss.A magkeverékekhez is használnak szárított péktermékeket.Ezen kívül sokkal jobb fogkoptató,mintha megvennéd a koptatókövet.Olvass utána,írják sok helyen,és nyugodtan próbáld ki,imádni fogja a coci.
2009. ápr. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!