Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudnám rászoktatni a...

Hogyan tudnám rászoktatni a nyuszimat a tápra?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam egy nyuszit es egyelore meg csak a fuvet eszi, meg a pitypangot nassolgatja. Nem tudom, hogy ezelőtt milyen tápot evett, én csak ajándékba kaptam. Tudnátok segíteni? Illetve még elég kis félénk. Ez fog változni idővel?
2021. ápr. 18. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Szia!Fog változni ha kezd megszokni téged és látja hogy nem akarod bántani.Te is bizalmatlan lennél egy idegen környezetben először,ez teljesen normális.1-2 hét és már barátságosabb lesz és tudod simogatni is de ha nem akarja semmiképp se erőltesd.A tápot rakd ki neki és ha éhes lesz úgyis megfogja enni.Szénát rakj neki a helyére jó sokat mert azt szeretik a nyuszik eszegetni
2021. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Még nagyon fél. Zsákmányállatról van szó, egyenlőre azt sem tudja hogy bántani akarod-e. Ismeretlen helyre került, nincs semmi ismerős, ti pedig potenciális veszélyforrásnak tűntök egyenlőre.

Ilyenkor inkább elhúzódik, nem igazán lehet látni, hogy eszik, iszik, attól függetlenül lehet, hogy csinálja, csak akkor amikor te nem látod. Azért tapasztalataim szerint már néhány nap után elkezdenek feloldódni, és szép lassan téged is meg fog szokni.

Ha a szénát, pitypangot eszi, rendesen bogyózik, pisil, akkor egyenlőre csak fél, de hamarosan elkezd feloldódni. Egy kicsit hagyd nyugodtan, had fedezze fel a helyét, ismerkedjen meg az új környezettel.

2021. ápr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elsősorban szénát kell ennie, a táp csak kiegészítés.
2021. ápr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!