Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért könnyezik a nyuszim szeme?

Miért könnyezik a nyuszim szeme?

Figyelt kérdés

Sima lógó fülű törpe nyulam van.

Nagyjából 7 éves és tökéletesen jól van, eszik mint aki még nem látott kaját, futkozik, ugrál szóval semmi jelét se mutatja fájdalomnak, viszont mindkét szeme folyton könnyes egy két napja már...

Ki van "nyalva" a könnytől a szőr a szeme körül és kissé össze is tapad, de sose vakarja vagy birizgálja.

Nem vagyok annyira szakértő de lehet ez valami pollen allergia, révén, hogy tavasz van? Vagy ez inkább hülyeség?

Neten körbenéztem vagy harminc nyuszis oldalon ahol szembetegség volt a téma de egyikhez se hasonlított az én nyuszim szeme... Egyeltalán nem zavarja semmi a szeménél, kis szőr se lóg bele



2021. ápr. 22. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet fogprobléma is. Nyomja a fog a könnycsatornát.


Vidd el egzotikus dokihoz aki megvizsgálja.

2021. ápr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Szakított vele a barátja
2021. ápr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Én azt hallottam, hogy a nyusziknak akkor könnyes a szenük, ha fájdalmuk van, vagy ha szomorúak. Ez semmi jót nem jelent. Remélem jól lesz.
2021. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Fájdalma biztos nincs hisz ha megnézem a fogait kicsit szét húzva a kis párnácskáit meg se moccan. Szintúgy a szemeinél:/ szomorú meg nem hinném... Egész nap kint van, játszok vele, minden földi jót megkap:// de köszi a tippet!
2021. ápr. 22. 23:13
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod megnézni a fogait. A hátsó fogakat csak altatásban látni, és hát a hátsók nyomhatják a könnycsatornát.


Illetve az is lehet, hogy csak ki kell mosni neki a könnycsatornáit.


Mivel ezek ilyen altatós hadműveletek mindenképp egzotikus végzettségű dokihoz vidd és ne otthon próbáld megszakérteni, főleg, hogy eddig nem könnyezett.

2021. ápr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már semmi baja! Egy hete már egyeltalán nem könnyezik! Lehet csak a szemébe ment valami és szúrta szegény szemét:/ de köszi a tippeket!
2021. máj. 13. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!