Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúlak vagy tengerimalacok?

Nyúlak vagy tengerimalacok?

Figyelt kérdés
Milyen pro és kontra érveket tudtok felhozni hozzájuk, melyiket milyen gazdinak ajánljátok?

2021. ápr. 23. 10:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mindkettőt ismerem valamennyire, de nem tudom melyik legyen. Lakásban élünk kert nélkül, a helyet mindkettőnek meg tudnánk oldani. Szomszédunk csak 1 van aki a bérbeadónk is egyben. Napi minimum 3 órát tudunk foglalkozni az állatokkal, a ráfordított pénz mennyisége mind1. Külön szobát nem tudunk kialakítani, de egy kb 5-6nm-es biztonságos kifutót igen.
2021. ápr. 23. 10:14
 2/13 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam a főkérdésben "*nyulak" akart lenni :D
2021. ápr. 23. 10:17
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Nyuszi:

Pro:

- szobatisztaságra nevelhető

- jobban elviseli ha egyedül van tartva (de nem ajánlott)

- tud trükköket tanulni

- jobban hozzád szokik

Kontra:

- mindent megrág

- oltani, ivartalanítani kell


Tengerimalac:

Pro:

- kevesebb foglalkozást igényelnek

- kisebb hely kell nekik

- nem kell oltani

- olcsóbb a tartásuk

Kontra:

- minimum 2 kell

- nem lesz szobatiszta

- kevésbé szokik hozzád



Én mindenképpen nyuszit tartanék.

A nyuszit türelmes, elég szabadidővel, hellyel megáldott embernek ajánlom.

A tengerimalacot bátran ajánlom elfoglaltabb, kisebb hellyel rendelkező embernek.

2021. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az az egyetlen probléma, hogy az ajtók olyan szar minőségűek, hogy körömmel le lehet pattintani róluk a festéket, nem tudjuk sajna megoldani hogy egyszerre legyen jó nagy mozgásterük és az ajtó elérhetetlen legyen. Így erről az 5-6 négyzetméterről csak ritkábban engednénk ki őket.
2021. ápr. 23. 10:25
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Nekem nyuszim van fő ok amiért nyuszit választottam , hogy szobatiszták és nem hangoskodnak , mint a tengerimalac .
2021. ápr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Én ha lehetne akkor nyuszit tartanék. Amúgy egy hörcsögöm van és azt is nagyon tudnám ajánlani.
2021. ápr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem is ezért szimpatikusabbak a nyuszik, de jobban szeretnek rágni és több hely kell nekik.
2021. ápr. 23. 10:32
 8/13 A kérdező kommentje:
Eléggé tanácstalan vagyok
2021. ápr. 23. 10:32
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Én is a hörcsögöt ajánlanám mivel könnyen megszelidíthető és nagyon aranyos.
2021. ápr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem akarok hörit. Simogatható állatot szeretnék. A höri éjjeli állat, én éjjel alszok, nappal ha megakarom simizni akkor csak zargatnám, nem is látnánk napközben. Még "megfigyelős" állatnak sem jó.
2021. ápr. 23. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!