Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Akinek van törpesünije az...

Akinek van törpesünije az milyen samponnal szokta fürdetni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 1. 07:45
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

[link]


"Fürdetés


A törpesün gyakori fürdetése nem szükséges, és nem is ajánlott, mert szárítja a bőrüket. Ha piszkosnak találjuk a sünit, például kakis lesz a lába a futókerékben, érdemes először megpróbálni egy nedves törlőkendővel megtisztítani. Akkor kell fürdetni, ha mégis valahogy nagyon összekoszolják magukat, világos színű süniknél ez nyilván feltűnőbb. Kézmeleg vízzel, óvatosan mossuk meg a sünit, a tüskéket egy fogkefével tudjuk legegyszerűbben megtisztítani. A törpesünik általában nem félnek a víztől, de ha kedvencünk mégis tiltakozik, kezdjük először csak nagyon alacsony vízzel a fürdetést, és fokozatosan emeljük a vízszintet. Ha első alkalommal a tenyerünket a hasa alá csúsztatjuk, nagyobb biztonságban érzi magát. 🙂 A fürdővízbe könnymentes babasampont is tehetünk.


A másik lehetséges módszer a zuhanyoztatás. Miután benedvesítettük a sünit, babasamponnal óvatosan dörzsöljük meg a hasát, a tüskés hátát pedig fogkefével tisztítsuk meg. Leöblítés után törölközővel alaposan szárítsuk meg. A tüskés rész nehezebben szárad."

2021. máj. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Én még sosem fürdettem samponnal, csak tiszta vízzel (3 éves süni).
2021. máj. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Mi Lenidermmel furdettuk par havonta.
2021. máj. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Állat boltokban tudnak neked ajánlani sampont (nekünk is volt törpe sünink kb. majdnem 8 éve, már nem emlékszem a sampon nevére, de az állatboltban ajánlották nekünk, vagy a sima baba nevű sampont/tusfürdőt, de inkább az állatboltosnál maradj szerintem.)
2021. máj. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!