Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért rázza/dobálja magát a...

Miért rázza/dobálja magát a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Van hogy játék vagy evés közben megállnak, majd elkezdenek szaladgálni és akkorákat ugranak, hogy néha hanyatt is esnek és olyan mintha az ideg rángatná őket. Rázzák a fejüket és így "berregnek". Szerintetek mi lehet? Hallottam, hogy van olyan, hogy popcornoznak, de azt csak idősebb malacoknál láttam és nem ennyire erősen. Egy hete kaptam őket. Egyébként semmi gond nincs velük, játszadoznak, nem gubbasztanak. Sokszor csinálják játék közben is. Ez oké pici malacoknál? 2-3 hónaposak.(lányok)

2021. máj. 6. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Az ugrálás és futkosás az normális, ha izgatottak, de a rángatózás az már érdekes. Kérdezzetek rá egy orvosnál. A berregést akkor csinálják, ha valami nem tetszik nekik, Hangos hangot hallanak leesik valami például. Próbáld megfigyelni, hogy milyen hang után berregnek. A mieink akkor csinálják, ha vizet engedünk a kádba.
2021. máj. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Ez a popcornozás lesz, egy teljesen normális dolog. Akkor csinálják amikor boldogok.
2021. máj. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Nálam is mindig csinálták. Volt pár évig tengerimalacom, majdnem mind csinálta, de jellemzőbb volt, amikor párban voltak.
2021. máj. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A cím alapján felmerülhet az a jogos kérdés, hogyan függenek össze a “tengerimalac” és a popcorn fogalmak? 😀


Nos, nem azt hívjuk popcornozásnak, amikor a kisállatok kukoricát esznek, hanem amikor fel-le ugrálnak és pattognak a levegőbe 😀


Ezt a mutatványt mindenképpen érdemes videón is megnézni, mert iszonyatosan poénos, amint a kisállatok hirtelen felugrálgatnak. 😀


Forrás: youtube.com

2021. máj. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy egyszerre boldogok és veszekednek. Örülnek a kajának, ezért ugrándoznak, de egymásra viszont berregnek. Az ellentétes érzelmek miatt mozognak ilyen furcsán.
2021. máj. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
az nem lényeg hogy fiatalok. én láttam egy gyerek tenyér méretű malackát is már videóban, aki ugyanúgy popcornozott amikor nagyon boldog volt :D
2021. máj. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!