Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac két felső foga...

Tengerimalac két felső foga befordult, ezzel mit csinál az állatorvos?

Figyelt kérdés

Most vettem észre, hogy befelé fordul, a szajpadlasa irányába... Rágni nem tud.


Megyünk este orvoshoz, de a fogaval mit tud csinálni? Azt nem gondolom, hogy vissza tudja egyenesiteni.


2021. ápr. 30. 15:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Le tudja reszelni.

Ez amugy hogy tortenhetett meg? Nem ragott eleget? Miota nem eszik?

2021. ápr. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Idős már, közel 6 éves. Eszik, csak sokkal kevesebbet mint régen. Fogalmam sincs hogy fordult be a foga és mikor.
2021. ápr. 30. 15:46
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Ertem :)

Remeljuk, hogy minden rendben lesz, a lenyeg, hogy megkapja a megfelelo segitseget.

2021. ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Januárban letört az egyik felső foga, de az visszanott neki, pepeset adtunk neki akkor hetekig. A szájába nem nagyon szoktunk nézegetni, akkor az tűnt fel hogy nem eszi meg a répát, amitől eddig evett. Most puhább zöldségeket kap, saláta, paradicsom, alma, ezeket elfogyasztja valahogy, mert nincs a ketrecben soha maradék.
2021. ápr. 30. 15:49
 5/16 anonim válasza:
8%
Leírhatnám, de minek? Úgyis törlik.
2021. ápr. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ha kötekedni akarsz, tök felesleges.
2021. ápr. 30. 15:58
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Én anno hörcsöggel jártam így, neki egyszerűen lecsippentette az orvos egy csipesszel, szerintem a malaccal is ezt fogja tenni.
2021. ápr. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ez történt köszönöm. 😊 Azt mondta hogy gyakran előfordul, és épphogy csak túlnőtt meg, mincs semmi baj.


De azt ő sem tudta, hogy mitől lehet.


Ezentúl sűrűn fogok a szájába nézni, eddig sose volt semmi ilyen jellegű, és más baja sem, pici kora óta megvan, mostmár 6 éves. Szeretjük, sokat foglalkozunk vele, gondozzuk, ápoljuk, a fogait nem tudtam hogy nézni kell....


Köszönöm a jóindulatú és értelmes hozzászolasokat, mostmár nyugodt vagyok.

2021. ápr. 30. 16:54
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, mivel nekik folyamatosan nő a foguk, állandóan rágni kell - talán ha puhább szénát adsz neki korlátlanul, akkor azt szívesebben eszegeti, így jobban is kopik a foga. (Legalábbis én a vénülő malackámon azt latom h a kemény szénát nem szereti.) Valamint nem tudom van-e házikója, az enyémnek fából van - és azt kedve szerint aprítja. :)
2021. ápr. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. 😊 Váltogatjuk a szénát, mert nem szereti mindet, amit nem szeret, azt a szomszéd nyuszijanak adjuk, ő megeszik mindent.


Ketrece van, jó nagy. Az ajtaja nyitva, tehát kijohet ha akar, csak éjszaka csukom be, nehogy ralepjunk a sötétben. De nem nagyon jön ki amúgy, csak ritkán.


Sajnos öregszik, látom ahogy kopik a szőr a szeme körül, egyre többet alszik, de néha néha jókedvűen körbekullogja párszor a nappalit, de van hogy csak alszik... 😥 Tudom hogy véges az ideje, nagyon szomorú ezt látni. Most épp itt alszik mellettem a szőnyegen, evett egy kis zöldséget.

2021. ápr. 30. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!