Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Akarok egy törpe nyulat a...

Isti_clash kérdése:

Akarok egy törpe nyulat a szobámba,hogy van szaga?Meg hogy asztmás vagyok és allergiás kutya,macska szőrre hogy allergiás lennék-e a nyúlra mert hisz egész nap a szobámban lenne.

Figyelt kérdés

2021. máj. 16. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szobádba nem jó ötlet. Éjszakai állatok, nem tudnál tőle aludni. Takarítanád rendesen, normális alomban lenne? Nem, nem lenne büdöd. És nem is a nyúlnak van "szaga" hanem a végtermékeinek ha felhalmozódik, és nem takarítod. Az asztmás kérdésre meg nincs válasz, menj el egy nyuszis gazdihoz, illatozd meg, allergiás vagy-e rá.
2021. máj. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom. Az asztmádat még erősíthetné is. A nyuszinak is száll a szőre és igen, minden nap ki kell takarítani a pisis, bogyós almot, mert különben "szaga" lesz. Amennyiben hamarosan a covid lenyugvása után lehetőség lesz rá, akkor a nyuszizás helyett sétálgatás, esetleg úszás jót tenne. Nem tudom hány éves vagy, de a helyedben a háziorvosommal is egyeztetnék mielőtt bármilyen (szőrös) állatot tartanék.
2021. máj. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok nyuszi gazdi nem magára az állatra allergiás, hanem a szénára. Mivel ez a fő tápláléka, nem tudod mással helyettesíteni, de a legtisztább széna is poros valamennyire, és mivel mindenféle réten kaszált növényt tartalmaz, kiválthat allergiát. A szőre is folyamatosan hullik, nemcsak a vedlési időszakban. Ezt lehet csökkenteni rendszeres fésüléssel, de megszüntetni nem.

Jó hír, hogy a nyuszik szobatisztaságra nevelhetők, tehát alomtálcába végzik a dolgukat, amit könnyű tisztán tartani. Maga a nyuszi nem büdös, csak a pisije, de ha nincs rendesen tisztán tartva, a szőre is pisis lehet, vagy átveheti a szagot. Ha az almot naponta tisztítod, nem lesz büdös, viszont a szénának is jellegzetes illata van, amit nem mindenki szeret. Mivel a nyuszi éjjel többször felkel és zajong, nem jó egy szobában aludni vele.

2021. máj. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

1-es.

Nekem a szobámbam van a nyuszi, teljesen csöndben van éjszaka és alszik.

2021. máj. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az én nyuszim 6 éve lakik velem egy szobában. Éjszaka csendben van, nem zörög.


Ha teljes mértékben el szeretnéd kerülni a kellemetlen szagokat, akkor érdemes 2 naponta takarítani.


A törpenyuszik teljes mértékben hipoallergének, vagyis nem vált ki allergiás reakciót ellentétben a kutyával és a macskával.

2022. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!