Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor lesznek a patkányaim...

Mikor lesznek a patkányaim kevésbé elbújósak? Hogyan szoktathatom őket magamhoz?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem meg első két patkányomat az állatkereskedésben, két kislány akiket most választottak le az anyjukról.


Tegnap délután beraktam őket a terráriumba, felfedezték az egészet, ettek, ittak, aztán bebújtak a házikójukba.


Csak éjjel jöttek elő randalírozni, reggel mire felkeltem megint be voltak bújva.


Ma eddig csak enni, inni, sarokba pisilni, kakilni jöttek elő, meg egyszer még egy felfedezőútra, de az idejük nagy részét a terráriumban töltik.


Ha épp elő vannak jöve, akkor engedik, hogy simogassam őket és esznek a kezemből kaját.



Ha jobban megszokjákna helyüket majd több időt fognak a házikón kívül tölteni?


Mit tehetnék, hogy szocializáljam őket magamhoz?



2021. máj. 17. 22:38
 1/10 A kérdező kommentje:
idejük nagy részét a házikójukban* töltik
2021. máj. 17. 22:39
 2/10 anonim ***** válasza:
5%

Fuj

Sok helyen nem lehet kiirtani más meg a házban tartja

2021. máj. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 Csak akkor fertőző, ha vad patkány és érintkezik a fertőzésekkel, pont mint az embernél, emberek közül se mindenki AIDS-es vagy rühes.
2021. máj. 17. 22:50
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Adj nekik időt. Ha anyagilag megteheted, szerezz be egy jó nagy ketrecet, abban jobban érzik magukat, tudnak a rácsokon mászni stb
2021. máj. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4 3 szintes ketrecük van, amikor előjöttek felfedezni akkor már megmászták a szinteket rámpákon, és Pókember-módban is :)


Amúgy nagyon cukik és értelmesek, mintha kis főemlősök lennének ❤️

2021. máj. 17. 23:08
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csak várj, hogy megszokjak az új helyüket.

Igen, a patkány nagyon okos állat. :)

2021. máj. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Joghurtot vagy hasonlót kínálhatsz nekik kanálból, akkor muszály lesz nekik a közeledben maradniuk, segíthet. Mindig alulról vedd fel őket, sose ragadd meg felülről, mert mint prédaállat, frászt kapnak.
2021. máj. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem félnek tőled, az nagyon jó jel. Eleinte még ne siettesd őket, teljesen idegen helyen vannak (de már kíváncsiskodnak, felfedeznek) így kell némi idő, amíg teljesen otthon érzik magukat.


De a leírtak alapján nagyon jól halad a dolog, csak így tovább, jó szórakozást az új családtagokkal ;)

2021. máj. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Zsákmányállat szóval egyenlőre el kell fogadniuk a tényt hogy ha kidugják az orruk nem viszi el őket a sasmadár :)

Patkányfüggő is egyébként, volt olyan patkányom akit hazavittem, beraktam a ketrecbe és már rohant is körbe, szaglászott, engem is, de olyan is volt aki az első 2 hétben ha meglátott bújt is el, neki az segített hogy átraktam az asztalomra és mivel akkoriban a nap nagy részét a gép előtt töltöttem így mindig mellettem volt, egy idő után észrevettem hogy kiül valahova a ketrecben és figyeli mit csinálok.

A másik hogy ők éjszakai állatok szóval ha odamész és kijönnek hozzád valószínű csak aludtak, felnőtt korban a napjuk nagy része azzal fog telni hogy random helyeken elfolynak palacsintává.

Érdemes nasival próbálkozni, jutalomfalattal (versele-laga complete crock főleg a sajtos nagy sláger patkánynál és ha szükség van rá gyógyszert is be lehet adni ha belekevered a töltelékbe) picike sajtdarabbak vagy gyümölcsdarabokkal (tényleg csak keveset mert hízlal) de az is működ ha kicsit bátrabbak hogy berakod a kezed és vársz, a saját helyükön bátrabbak kicsit, ha óvatosan ráfognak a fogukkal ne rémülj meg, ők így vizsgálják meg az új dolgokat.

2021. máj. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdeő! Összebarátkoztatok már?
2021. júl. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!