Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktathatom kézbe a...

Hogyan szoktathatom kézbe a nyuszimat?

Figyelt kérdés

Kaptam egy logófülű, szobatiszta nyuszit még januárban. Nem picit, már 3 éves. Barátságos velem, szoktam simogatni, engedi is. Viszont lassan szeretnék vele jobban összebarátkozni, tehát mondjuk az ölembe nyugton maradjon, hámmal és pórázzal sétáltatni tudjam, kézbe felvenni stb.

Hogyan kezdjem el?

Természetesen tisztába vagyok vele, hogy ez nem fog 2 nap alatt sikerülni.

Valakinek ötlet/tapasztalat? :)


2017. márc. 24. 18:58
 1/3 anonim válasza:
Én a nyulamnak először répát próbáltam adni, és azt hittem, hogy akkor majd megeszi a kezemből és hagyni fogja, hogy simogassam, de sajnos nem igy történt.
2017. márc. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olvass kicsit többet a nyuszikról!

Akkor megtudod, hogy nem ölebek. Képesek szoros kapcsolat kialakítására, de utálni fogják, akármilyen szelídek is, ha kézbe veszed őket. A nyúl ösztönösen ilyenkor a ragadozókra asszociál! Az egy dolog, hogy sok nyuszi nyugton marad kézben és úgy tűnik, hogy így jól érzi magát, de általában rettegnek.. ugyanolyan, mint a hátrafordítás. A hátukra fektetett nyuszik sokkot kapnak és nyugton maradnak. Nagyon cukik, nyugodtan tűnnek, de valójában sokkosak és félnek. Azok szokták a nyuszit hátrafektetni, emelgetni, fürdetni, sétáltatni stb. akik nem értenek hozzájuk kellőképp (sajnos rengetegen.. legalábbis magyar nyúltartókat nézve. külföldön kevesebb az ilyen)

2017. márc. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A NYUSZIT NEM SZABAD EGYEDÜL TARTANI!!!NEM LESZ BOLDOG SŐT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2017. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!