Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Létezik akinek rengeteg...

Létezik akinek rengeteg állata van otthon? Mini kosorru nyúl tartása drága?

Figyelt kérdés

#nyúl #Kosurru
2021. jún. 1. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Nekünk sajnos nincs rengeteg állatunk, de léteznek olyanok is, akiknek igen.
2021. jún. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
92%
Nekünk viszonylag sok van, teljesen mindegy szerintem hogy milyen fajta vagyis sima törpe is kB annyiba kerül, nekünk előtte az volt most van nekem sima törpe, hát ugye a legelején eléggé drága mivel a Ketrec minimum 100×50es kell úgy hogy napi több óra kiengedve(nekem 120 as van) plusz igazából pellet vagy forgács (akár tuzeprol vagy fateleprol is beszerezhető úgy olcsóbb) kaja az egyik legjobb fajta 1500ft/500g nem a legolcsobb dolog de lehet spórolni js akár ha érdekel írj ram
2021. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon összefüggő a két kérdés
2021. jún. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy tízest mondanék havonta, szalma forgács pellet kaja zöldségek meg persze oltások és esetleges orvos is kell néha neki
2021. jún. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy kutyám, 2 macskám, 2 tengerimalacom, 1 nyulam és 11 tyúkom. Mindet nagyon szeretem, imádok róluk gondoskodni, és egész életemben rengeteg állat vett körül itthon. Tervezem, hogy tartok majd a jövőben törpesünt is.
2021. jún. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Csendharmat válasza:
100%
Két törpenyúl, az egyik oroszlánfejű a másik sima viszont albínó. A drága az relatív, de igen, elég sok kiadás van velük. A törpenyúl tartása felelősségteljes, sok mindenre kell figyelni, vigyázni. Először is kettő kell belőle, mert egyedül rossz lenne neki. Ha érdekelnek a nyuszkák, ajánlom ezt a linket elejétől végéig elolvasni. [link] Az albínót tőlük fogadtuk örökbe. Írj privátban ha akarsz kérdezni, szívesen segítek :)
2021. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ahogy már előttem is írták egy nagyobb kezdeti beruházást biztosan igényel. Ennek összege attól függ, hogy milyen márkájú termékeket veszel, például már a nyúlketrecnél is nagyon széles a paletta. Biztosan találsz használtat is, amivel spórolhatsz, ha gondolod. Ilyen esetben mindenképpen jól fertőtlenítsd ki.

A havi alap ellátása kb. 10-15.000 Ft-ból megoldható, jó minőségű táppal, szénával és fapellettel.

Érdemes egy házi patikát is összeállítanod, ami mindig jó, ha van otthon ez kb. szintén 10.000 Forint körül mozog.

Ivartalanítás 20.000 körüli összeg, illetve a kötelező éves/féléves oltások 20-30.000

Extra költség, ami nagyon magas is tud lenni, az a nem várt orvosi kezelések, bár szerintem ez minden állatnál így van.

Összességében mindenképpen megéri! :)


Sok fontos információt olvashatsz a törpenyuszikról még blogunkban a www.dtrbunny.hu/blog oldalon

2021. jún. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3 nyuszi, 2 tengerimalac, 4 papagáj, 2 ékszerteknős, 4 cica, 2 kutya soknak számít?!😅


A mini kosorrú nyuszi tartása nem éppen olcsó dolog, mi a 8 kilós (minőség VL!) tápot 14 ezerért vesszük nekik olyan 2-3 havonta. Szénából lehet olcsóbbat venni, mi nagy csomagost (4 kg) 2 ezerért veszünk nekik, 1 hétig elég. Almot hetente többször cserélünk alattuk (fa pellet, 12 kg) azt 3-4 ezer Ft környékén vesszük. Egy nagy ketrec felszereléssel (alomtál, itató-etető, esetleg házikó) 20-25 ezer Ft.

Emellett megy a rendszeres oltás, ami, orvostól / várostól függően van ahol 3 ezer Ft, van ahol 10 ezer Ft. Ha elérik az 1 éves kort, akkor fiú és lány nyuszit is ivartalanítani kell, egzotikus állatorvosnál, ez olyan 20-tól 40 ezer Ft (rendelők áraitól függ).

Emellett szükség van neki egy hordozóra, ezt 4 ezer Ft környékén is lehet venni.

2021. aug. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk van 30 vagy 40 pókunk, az elég sok?
2021. okt. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!