Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudnám kézhez szoktatni...

Hogyan tudnám kézhez szoktatni a hörcsögöm? :D

Figyelt kérdés

már itt van 3 hete nálunk, viszont egy kis hátsimogatásnak tovább nem jutottunk. néztem videókat, utána olvastam de nem váltak be. Az a baj, hogy harap, mondjuk én sem merem annyira kézből adni neki a kaját.

tippek?



2021. aug. 4. 15:01
 1/5 Ladik ***** válasza:
100%
Legyél sokat a közelébe beszélj hozzá. A miénk 1 hónap után szokott kézhez
2021. aug. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

- Mindig legyen kellemes illatú a kezed, másképp közel sem nagyon engednek.

- Mikor eteted és mondjuk pont kint van, simíts kettőt a haján vagy a hátán mindig.

- Beszélj hozzá, és ha engedte a simogatást, dicsérd meg.

- Kezdj neki kézből enni adni olyasmit amiért megőrül. Először elég ha a kezed szélén van és csak elveszi, szép fokozatosan lehet majd egyre beljebb is tenni.

- Tölts vele sok időt, de engedd, hogy élje az életét. Lehet te épp ráérsz, de ha ő mást akar csinálni, akkor úgysem fog engedni.


Én így csináltam szelíd szőrgombócokat az utcáról befogadott vadorzó macskáimból, de korábban törpehörcsögnél is bevált a dolog.

2021. aug. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvasd el:

[link]

2021. aug. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor hörcsögünk megérkezik hozzánk, tegyük be lakhelyére, és néhány napig hagyjuk békén. Ne nyúljunk be hozzá, csupán ételt és vizet adjunk neki. Szüksége van némi időre, hogy megszokja új környezetét, felfedezze új otthonát.


Ha már teljesen megnyugodott, megkezdődhet a barátkozás. Töltsünk a lakhely közelében sok időt, és beszéljünk hozzá, hogy szokja jelenlétünket és hangunkat. Ügyeljünk rá, hogy ne rémisszük meg hangos zajokkal vagy hirtelen mozdulatokkal. Mindig szemből közelítsünk felé, hogy lásson bennünket. Máskülönben ragadozónak tekinthet minket, megijedhet, és ösztönszerűen támadhat is.


Eleinte csak ujjaink közé fogva kínáljunk neki némi ínyencséget. Célszerű hosszabb falatokat adni, ne kelljen túl közel jönnie hozzánk, hogy elvehesse. Ha ez gond nélkül megy, csökkenthetjük a köztünk lévő távolságot: a csemegét tegyük ujjunk hegyére, majd később tenyerünkbe, ekkor már kénytelen lesz közel merészkedni, esetleg belemászni kezünkbe. Előbb-utóbb rádöbben, hogy nem jelentünk veszélyt számára. Amikor a kézből való etetés már problémamentes, ki is vehetjük, illetve megpróbálhatjuk megsimogatni. A megfelelő irányból való közelítésre természetesen továbbra is figyeljünk. Lehetőleg sose ébresszük fel, csak akkor foglalkozzunk vele, ha éppen aktív.


A barátkozás sok esetben rendkívül nagy türelmet és kitartást igényel! El kell fogadnunk a tényt, hogy egyes hörcsögök az eleség kezünkből való elfogadásánál szorosabb kapcsolatot velünk soha nem fognak kialakítani, míg más egyedek akár órákon át is elfekszenek karjainkban, élvezik a velünk töltött időt.

2021. aug. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak vedd fel a kezedbe ha lesz rá alkalom, és tudasd vele, hogy a kezedben biztonságban van, és az egy jó hely. Adhatsz neki a kezedből kaját, stb.
2021. aug. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!