Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez mennyire lenne jó egy...

Ez mennyire lenne jó egy görénynek?

Figyelt kérdés
sziasztok, szóval az a helyzet hogy pár hét és lesz egy kis görényünk, már megvettünk neki mindent, csak a görény hiányzik. viszont az van hogy még a szüleimmel lakok, akik pedig elválltak (1 hét apámnál-1 hét anyukámnál) és ezért normális esetben csak hetente lehetnék a görivek ami sem neki sem nekem nem lenne jó, ezért arra gondoltam hogy kizárólag csak az után amiután már hozzámszokott vihetném mindig magammal ahova megyek (apukám/anyukám). egyáltalán nem laknak messze egymástól, max 10 perc kocsival, vettem a leendő görényemnek olyan szállítò boxot is úgyhogy az utazás nem hiszem hogy gond lenne, és a nagy ketrecének a szállítását is meg tudnánk oldani. Mit gondoltok, mennyire lenne ez neki rossz hogy minden héten màshol van? én azért gondoltam erre a lehetőségre, mert nem szeretném anyukámat terhelni az én állatommal amit az én felelősségem lenne, plusz anyukám este későn ér csak haza (ahogy apukám is) úgyhogy egyikőjük sem tudna vele annyit foglalkozni ameddig nem vagyok ott, és mivel egyedüli göri lesz ezért több foglalkozást is igényel.

2021. aug. 13. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyik állat sem szereti, ha nincs biztonságot nyújtó állandó helye. Ha ide-oda hurcolod, stresszelni fog. Mire megszokná az egyik helyet, viszed a másik helyre. Ez még egy kutyának sem lenne jó. Mellesleg görénybiztos hely kell nekik, tehát olyan tér, ahol nem érheti baj, nem rághat el kábelt stb. Ezt itt is, ott is biztosítanod kéne. Egyedül tartani nem ajánlott, társas állat. Ezt max úgy lehetne megoldani, hogy állandó helyen van mondjuk anyudnál és mikor te apudnál vagy, mindig hazamész, foglalkozni vele, de egyedül tartás esetén ez édeskevés. Máshogy nem megy, mert stresszes, félős vagy agresszív lesz, megzavarja, hogy nincs állandó helye. Én azt mondom, inkább halaszd el a dolgot pár évvel, és csak akkor vállalj görényt, vagy bármilyen más állatot, ha fix helyet tudsz biztosítani számára.
2021. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szoktatás kérdése. 2 helyet is meg tud szokni, csak idő kell neki és sok foglalkozás. Nálam is voltak víve a görcik 2 házba (szülők-nagyszülők), és nem adódott probléma. Viszont nagyon ragaszkodóak, inkább egygazdásak. Az én görcieim el voltak anyummal is, viszont ha fájt valamijük, féltek valamitől csak tőlem fogadták el a segítséget. Sétáltatás közben is én voltam számukra a biztos pont.


A sok alvási idejük miatt lehet ideálisnak tűnnek, de iszonyat sok foglalkozás kell nekik, mert könnyebben elvadulnak mint pl. egy macska vagy kutya. Általában 1 nap többszöri rövidebb foglalkozást igényelnek, kb. 1 óra és paff- játék közben kidőlnek, aztán alszanak pár órát és megint indul újra a játék.


Nekem először a nőstény görci volt meg, de kb. 1 év után jött a kan, mert látszott hogy magányos annak ellenére, hogy majdnem egész nap szabadon volt 2 helységben.


De sokminden függ a személyiségüktől is. A nőstényt simán el lehetett engedni a kertben, mert visszajött a házhoz, de a hím nem- az elkezdett makogni miután kikerültem a látómezejéből és képes volt ellenkező irányba menni még ha szóltam is neki. Egyébként félősebb volt, meg kb. semmi vadászösztön nem volt benne, eléggé bénácska volt csóri (mindenhonnan leesett, felborult, megijedt a madaraktól stb..) A nőstény meg jelzett séta közben is, meg a kertben mindenfélét, ha szagott fogott. Pl. Erdőben sétáltattam és méterekkel egy bokros rész előtt megtorpant, meredten bámult (a másik meg ment tovább), erre egy fácán kirepült, a nőstény utána a hím meg mászott a nyakamba az ijedtségtől. (Automata pórázon voltak)


Egy kolléganőm görénye meg kibírta azt, hogy Angliából haza Magyarországra több alkalommal és kb. 10 évesen pusztult el. Nagyon ragaszkodó volt, nem tűrte el, ha más vigyázott rá. A lakásban teljesen szabadon volt, a ketrecébe csak üríteni járt vissza, úgy viselkedett kb. mint egy macska. Nem rágott meg semmit.

Egy másik ismerősöm görénye meg kinti-benti volt, szabadon járkált. Egy hatalmas dagi hím volt, nagyon lusta amúgy. Baromfit meg galambot is tartottak- egyet se nyírt ki. Nagyon kezes bárány görci volt.



DE! Nem ajánlom a tartásukat. Kb. 10 év elköteleződés, és suli mellett képtelenség annyit foglalkozni velük, mint amennyit igényelnek, főleg ha nem fogadnak el mást, csak Téged.

Nálam a legrosszabb az volt, hogy a nőstény elpusztult és a hím egyedül maradt pont utolsó gimis évemre. Depressziós lett, és onnantól kezdve fél év alatt, mint ha 2 évet öregedett volna, nagyon ramatyul lett. Kezdett megvakulni is és nem nyúlhatott hozzá más, csak én, és ugye nem tudtam állandóan kint tartani, mert a végére már kattos volt, megharapta a szüleimet és a kutyákat/macskát is (azelőtt nem bántotta Őket). Amikor meg teljesen megvakult már semmit nem lehetett szinte kezdeni Vele már a szagomat is alig ismerte fel, kb. csak az 10-15 percbe telt, hogy ki tudjam venni, és alig tudtam rátakni a hámot, hogy legalább sétáljon. 11 éves volt, el kellett altatni, mert így csak szenvedett. Szóval, ilyen döntéseket is tudnod kell meghozni, meg a nehézségeket is kezelni, ami elég fájdalmas dolog...

2021. aug. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm mindkettőtöknek a választ !! azt elfelehtettem írni, pedig elég fontos lett volna hogy amikor suli van akkor mindig anyukámnál vagyok kivétel szerda délután (akkor olyan 8 körül érek vissza apumtòl, máskor nem megyek) úgyhogy akkor lenne elég időm rá /amikor sulizok akkor reggel lenne rá 2 órám + délután ha a tanulást lerendeztem akkor igazából az egész időm az övé, nagyjából 6-tòl nagyon késő estig nincs más dolgom, egyedül ez a szerda ami hosszabb/, csak nyári szünetben van ez hogy fele-felében vagyok, meg talán még téli szünet közben 1-2 napot. mindenesetre tényleg a legjobbat szeretném a görinek, úgyhogy ezt még átgondolom hogy hogy is lesz🥰
2021. aug. 13. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!