Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen fajtájú nyulat lehet...

Milyen fajtájú nyulat lehet kinti ketrecben tartani?

Figyelt kérdés

2021. aug. 14. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Kizárólag kint semmilyent, melléképületben sima házi nyulakat (abból bármilyen fajtát, csak törpéket nem) lehet tartani, de szúnyogok ellen nagyon védeni kell őket plusz oltani.
2021. aug. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kint nyugodtan lehet nyulakat tartani. A fontos, hogy normál (tehát ne rövid, vagy egyrétegű) bundája legyen, és legyen minimum 5 kg felett (nem elhízva).

Tehát sima házinyúl baromi jól el van kint, sőt a nyulak kiválóan bírják a hideget, a meleget már kevésbé.


Előző jól írja, szúnyogok ellen egész éves védelem, azaz félévente 1 oltás szükséges myxomatosis ellen.

2021. aug. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1,2-es válaszoló mindent elmondott tökéletesen

A nyulaknak jobb kinn eleve és nem bezárva egy ketrecbe egész nap

Nekem 3 házinyuszim van és van a kertben egy külön elkerített rész nekik és a házuk persze.Én így tartom őket és imádnak kinn lenni a kis kertrészükön de a meleget nem nagyon szeretik.Én napernyőt raktam oda nekik ami szépen beárnyékol és elvannak.Víz,étel oda van rakva szépen és ennyi kb

2021. aug. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Húsvéti.
2021. aug. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

1. válaszoló

"Kint semmilyent"??? 30 éve nyulazom, és mindig kinn tartottam a nyulaimat...törpét óriást stb. Zárt térben az ammónia miatt szellőztető berendezés kellene.... A szúnyog probléma nálunk már évtizedek óta nem jelentkezik (mixomatózis)Kinn a kertben szép nagy ketrecekben az igazi...Egészségesebbek, ellenállóbbak...

2021. aug. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! <3
2021. aug. 19. 12:20
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Fontos a szoktatás is. Ez nem úgy működik, hogy veszek egy nyulat, és kiteszem a hidegbe (bár most meleg van). A hirtelen hőmérsékletváltozás nekik sem előnyös. Meg ha már évek óta fűtött helyen vannak tarva (mondjuk fűtött melléképületben tartott 1-2 éves nyulak), akkor már nem ajánlott télen kint hagyni őket.

Ezen kívül, bár a legtőbb házinyúl azért hozzá van szokva, de a mai legmodernebb szakirodalmak szerint, a nyúl fő tápláléka a széna, vagyis a szárított fű. Ha nincs hozzászokva a friss zöldhöz, akkor könnyen bezabál belőle, ami puffadáshoz, emésztőrendszeri problémákhoz vezet.

Fő a fokozatosság elve.


Ezen kívül nem csak a myxomatosis ellen létezik oltás, hanem RHD ellen is, amiből amúgy két variánst is ismerünk. Szúnyogok is terjesztik, de takarmánnyal, tárgyakkal is terjed, sőt egymást légúton fertőzik meg, szóval egy helyiségben tartott nyulak között akár terjedhet is. Az RHD 1, és RHD 2 gyors lefolyású, kevés tünettel rendelkező betegség, és az esetek nagyrészében elhullással jár.

Szóval ha már oltunk, akkor éremes oltani myxomatosis, és RHD ellen is, de az állatorvos úgyis tájékoztatni fog, ha odakerül a sor.

2021. aug. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!