Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek ha elkezdett...

Mit tegyek ha elkezdett hatapni a hörcsögöm?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon aranyos törpehörcsögöm, lassan 1 éves,nőstény. Mikor megkaptam még nagyon picike volt, harapott mert félt és néha mikor ki akartam venni a ketrecből , hogy hozzám szokjon reszketett is. Aztán megszokott, elvette a kezmből az ételt és mászkát ide oda az ágyon ha kivettem a ketrecből.

Pár hónapja viszont ha ki akartam venni egyszerűen megharapott, ha harapás nélkül megúsztam prüszkölt,ami azt jelenti nem érzi jól magát. Ha simogatom figyelmen kívül veszi, nem élvezi, hogy becsukja a kis szemecskéjét, habár ezt sosem tette. Nem tudom mi lehet az oka annak, hogy így elkezdett utálni. Csak én törődök vele, etetés, takarítás. A férjem nincs oda érte ő nagyon ritkán vette kézbe mióta megvan. Lehet e köze hozzá, hogy gyermeket várok, esetleg megváltozott a szagom amit csak ő érez?

Nem tetszik, hogy eddig kézbe szoktattam, szeretett (vagy megtűrt) most meg harapdálna, visongat, prüszköl.


2021. szept. 25. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűbb, hogy valami baja van, ami miatt fájadalmat okozol neki amikor kiveszed a ketrecből.
2021. szept. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

2.Úgy szoktam kivenni, hogy beteszem a kezemet a ketrecbe és megvárom míg rámászik. Szerintem így nem okozok neki fájdalmat.

1.Nem vettem észre ilyesmit.

2021. szept. 25. 16:28
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem veszek fel egy vastag kesztyűt azt haraphatja
2021. szept. 25. 16:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig csak a helyén harap akkor védi a területét. Azzal nem igazán lehet mit kezdeni.
2021. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A hörcsögök tünetrejtő állatok, egészen addig elrejtik a gyengeségüket, amíg képesek rá. Hetente érdemes mérni a súlyukat, ha folyamatos fogyást tapasztalsz, valami probléma van. Ha eddig nem harapott, de most megharap, ha hozzáérsz, akkor van rá esély, hogy fájdalmai vannak, amiket nem tud tovább elrejteni. Érdemes megmutatni egy hozzáértő állatorvosnak: [link] Egy sima kutyás-macskás sajnos nem ért hozzá, nagyon nehéz diagnosztizálni egy ilyen kicsi állatot, és van rá esély, hogy rosszul látja el.

A jobbik eset, hogy területvédő ösztöne alakult ki. Nézd meg, hogy semleges területen (ágyon, földön) is harap-e, vagy csak a helyén. Ha csak ott, akkor valóban a kesztyűs benyúlás a megoldás, illetve egy bögre segítségével tudod kiemelni a helyéről.

2021. szept. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nos a kesztyűs dolog bejött. Benyultam a ketrecbe a kesztyüvel rágcsálta egy darabig aztán bele mászott a tenyerembe, elengedtem hadd sétáljon az asztalon a szekrényen, ahol probléma nélkül ha megunja vissza mászik a kezembe. Ezt megcsináltam több napon keresztül és nem tüsszög, nem visít, eszik a kezemből is. Még kesztyű nélkül nem merek benyulni a ketrecébe, de ha kivettem utánna már a kezembe veszem kesztyű nélkül is nem bánja. Éjszaka nagyon aktív, hatalmas zajt csap. Eszik, vállogat. Lehet hogy megharapott és azóta féltem kézbe venni elszokott tőllem, de majd helyre jön minden.
2021. szept. 30. 23:11
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Használj egy régi merőkanalat, nagyon klassz. Nekem is volt egy kislány hörim, védte a területét, ezért nem tudtam kivenni, mert megharapott. De aztán egy régi merőkanalat megfogtam, beraktam a helyére, belemászott, aztán ki tudtam venni, s akkor már nem harapott. 🙃
2021. okt. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!