Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen állatot ajánlotok?

Milyen állatot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Van 1 kutyám és 2 macskám (A macskák bent szoktak lenni néha, de általában akkor otthon vagyok). És emellett én már évek óta mindig tartok egy kisemlőst. Legutóbb 2 egerem volt, de 2 évig éltek mert ugye kevés idejük van. :( Most is szeretnék egy állatot, de valami nagyobbat egy egérnél. Reggel 8-tól délután 1, 2-ig nincs otthon senki. 3 közül nem tudok dönteni, akinek voltak ilyen állatai azoknak mi a véleménye, tapasztalatuk?

-Patkány

-Vadászgörény

-Papagáj (Igen, a papagáj nem kisemlős de ő is ranglistán van)



2021. okt. 15. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

vadaszgoreny nagyon sok figyelmet igenyel

tudod?utananeztel?

2021. okt. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, még nem néztem utána ezért írtam le, hogy mikor vagyok otthon. Ami megtetszik majd a válaszok alapján utána természetesen utána nézek mindennek, ha valamit nem tudok megadni az állatnak/nem tudok változtatni akkor nem veszem meg, nem vagyok felelőtlen.
2021. okt. 15. 19:19
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A göri kis túlzással hasonló mint egy benti kutya.

Én a patkányra szavazok, a papagájt a cicák miatt inkább nem, mert gondolom sosem lenne kiengedve, meg csak amúgy is én nem szeretem bezárva őket sehová.

2021. okt. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
tengerimalac
2021. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A patkány, a vadászgörény és a papagáj is társas állat, tehát egyedül nem ajánlott tartani. A felsoroltak egyikét sem tarthatod folyamatosan bezárva, ki kell őket engedned, macskákkal, kutyákkal meg egyik sem igazán kompatibilis.
2021. okt. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
6. Igen tudom, a macskák nem mindig vannak bent kb. a fél napot kint töltik és ki engedném őket. A kutya kinti.
2021. okt. 15. 20:07
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
De fél napot bent vannak a cicák, gondolom látják is majd egymást. Ez így veszélyes és stresszes számukra.
2021. okt. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
34%

Nekem van egy kutyám és egy madaram. A papagáj nemrég jött, a kutya nagyon kedveli, semmi bajuk nincs egymással. Lehet ha veszel papagájt neked nem így lesz, de nem tudok nagyon mást mondani. Ha viszont van két macskád, kétséges a papagáj... a 2 egeredet elkülönítve tartottad? Mert ha a macskáknak nem volt problémájuk az egerekkel, valószínűleg a papagájjal sem lesz. A patkány is 2 évig él általánosan, max 3. Hasonló a tartásuk az egerekéhez, nem kell annyit foglalkozni velük mint egy kutyával vagy egy papagájjal. Ez természetesen nem jelenti azt hogy el lehet őket hanyagolni. Több állatra gondoltál?


Ha kicsit mást is kiszeretnél próbálni a kis egereid után (sajnálom hogy elvesztetted őket) inkább a papagájt ajánlom a 3 közül. a Vadász görénnyel nagyon sokat kell foglalkozni, és elég nagy hely kell nekik. A papagájoknak is ugyan röpdét ajánlanak, ez nem mindenkinek adatik meg. A madarak, ha foglalkoznak velük eleget, egy nagyobb kalitkában is jól el vannak.


Ha végül papagájt választasz, tudok tippeket adni, a többi állathoz nincs jártasságom. ;)

2021. okt. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#8 Te inkább ne adj tippeket a kérdezőnek. Az megvan, hogy minden papagáj fajnak más az igénye? Vannak kisebb helyen tartható fajok (kalitka) és nagyobb, tágas helyen (röpde). Csak, hogy érts is, a barraband röpdét igényel (kb 5x1x1,5m-eset), te meg kis kalitkában tartod, ráadásul egyedül, ez így állatkínzás. Ha nem mindenkinek adatik meg, hogy röpdéje legyen, akkor tán ne vállaljon be olyan papagáj fajt, amit röpdében kell tartani.

A macskákban meg bármikor előjöhet a vadászösztön, amit a papagájok nem élnek túl.

2021. okt. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha van elég időd egy görire, én azt ajánlom.

Macskával is össze szoktatható.

2021. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!