Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lucernapellet készítése...

Lucernapellet készítése házilag. Valakinek sikerült már?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval tudtommal már volt ilyen kérdés, nem igen találtam meg, annó úgy emlékszem mindenki leszavazta (talán még én is :) ), de hátha valakinek sikerült azóta.


Szép lucernát kapnak a nyulaim, viszont egy körbála elfogyasztása után sok levél marad vissza, amit szeretnék hatékonyan visszaetetni. Etetőbe helyezés azért nem játszik, mert ilyen állapotban egész kevés férne bele, másfelől meg seperc idő alatt képes az alomba keveredni, azt meg nem akarom.


Gondolatban addig jutottam, hogy benedvesítem a törmeléket, kellene bele valami ragasztó anyag - amire egyelőre ötletem sincs, talán keményítő jöhetne szóba, de nem nagyon hiszek benne - azután ezt lesajtolni (satuval), majd a tömörebb, de tapadós masszát egy hagyományos húsdarálón átnyomni. Aztán kiszárítani sütőben.


Szóval szívesen fogadom az ötleteket, lebeszélés nem kell, ha nagyon macerásnak ígérkezik úgysem fogom végigcsinálni mind a 10-20 vödörrel :D


2021. okt. 22. 21:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Ragasztónak tojás.
2021. okt. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!