Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy 3 és fél, 4 hónapos bak...

Egy 3 és fél, 4 hónapos bak és egy 4,5 hónapos lány nyuszik lehetséges, hogy már tudtak úgy párosodni, hogy babák legyenek belőle?

Figyelt kérdés

Nagyon kicsik még, de szerelmesek is, és hiába voltak elválasztva, valahogyan átrágták/átfúrták egymáshoz magukat…


Egyszer láttam, hogy a bak nyuszi rámászik a lányra, de amikor felügyelet alatt voltak, akkor a lány inkább csak üldözte a baj nyuszit, meg inkább csak bújtak egymáshoz..


Nagyon nem szeretném, hogy legyenek kicsik..



2021. okt. 26. 23:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Ha valóban nem akarsz szaporítani, miért nem választod el őket rendesen vagy ivartalanítod? Így nyilvánvalóan lesznek kölykök.
2021. okt. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Valóban nem akarok kicsiket, és eddig tökéletesen működött az elválasztás, de most reggel arra keltünk, hogy együtt bohóckodnak, egy helyen..


Ivartalanításhoz meg még kicsi a bak nyúl.

2021. okt. 26. 23:43
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Fajtától függően 4 hónap már igen rizikós....
2021. okt. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Törpe lógófülű.

Egy az apjuk, ráadásul…


Állati rosszul érzem magam miattuk…

2021. okt. 26. 23:54
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Szerelmesek? Meg babàk?

Hány éves vagy? 2?

2021. okt. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
98%

Ilyenkor már fogamzóképesek. Ha át tudtak jutni egymáshoz, akkor nem megfelelő a helyük. Legközelebb majd el is szöknek.

Az is borítékolható, hogy hamarosan kisnyuszik lesznek.

2021. okt. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Ha törpék akkor igen, elképzelhető, hogy ebből lehet már kisnyuszi.


Elsőre ne ijedj meg, nem mindig sikerül elsőre a dolog, pláne, hogyha még mindkettőnek ez volt az első.


Azonban szigorúan kellene venni a különzárást és én felvenném egy dokival a kapcsolatot, hogy mikor mi a teendő, mikor vizsgálható, hogy vemhes-e és ki/hol/mikor tudja elvégezni az ivartalanítást (mindkét állatnál).


Úgy számolj, hogy ~30 napig vemhesek.

2021. okt. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%
Babák nem lesznek. Kisnyulak valószínű hogy igen.
2021. okt. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Simán vemhes lehet ilyen korban is, de mivel még nem érte el az ivarérett méretét, sokkal kockázatosabb neki az ellés. Szóval ha hagyod, hogy így vemhes lehessen, nagy eséllyel a kölyköket is meg az anyát is temetheted.

Egyébként hány éves vagy, nyolc? Nem szerelmesek, hanem párzanak. És nem babák, hanem kölykök. Mivel fogod illetni, mikor a testileg fel nem készült anyanyúl felzabálja a kölykét?....

2021. okt. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A szóhasználatomon kiakadó embereknek köszönöm a személyeskedő megnyilvánulásokat, viszont nem hiszem, hogy indokolt ez a lekezelő stílus, mivel nem bagatelizálom el a kérdést, csak mert máshogy fejezem ki magam.

Nem tudtam, hogy itt csakis szakszavakkal lehet kommunikálni.


Mindenképpen az orvos lesz a következő opció, mivel nem akarom, hogy bármelyiküknek is baja legyen, ez szerintem egyértelmű.


Igen, nyugodtan nevezhetjük irányomból felelőtlenségnek, ami történt, viszont minél jobbat akarok ezeknek az állatoknak, és nem hiszem, hogy ettől most infantilis vagy idióta lennék.


Biztos vagyok benne, hogy egy-egy kisállatánál minden ember követett el hibákat, kisebbet, nagyobbat, és nem feltétlen mindig dőlt össze a világ.


Tisztában vagyok a rossz következményekkel is, mivel sokat olvastam róluk, és ha megtörtént a baj (értsd: vemhes a nyulam), akkor meg fogok tenni mindent, hogy komplikációmentes legyen a vemhesség és maga az ellés is, majd a fiókák felnevelését is örömmel vállalom, mivel nem vagyok se 2, se 8 éves.


Köszönöm.

2021. okt. 27. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!